Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Zmizení, Kameňák 4, Make Your Move a další

Monika Zavřelová

Monika Zavřelová

10. 10. 2013

Tento týden si distributoři pro české filmové publikum připravili rovnou šest filmů. Patří mezi ně dlouho očekávané drama Zmizení s Hughem Jackmanem a Jakem Gyllenhaalem v hlavních rolích. Z české produkce do kin vstupuje už čtvrtý Kameňák.

FOTO: Zmizeni

Roli zoufalého otce ztvárnil ve filmu Zmizení Hugh Jackman. Zdroj: Bontonfilm

Zmizení (Prisoners)

Keller Dover (Hugh Jackman) je otcem šestileté dívenky Anny. Ta však společně se svojí kamarádkou Jay jednoho dne znenadání zmizí a po dívkách nezůstává jediná stopa. Během vyšetřování, které vede detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), se dostane do centra pozornosti retardovaný muž Alex Jones (Paul Dano), jehož karavan byl jediný přítomný na místě, kde byly dívky naposledy viděny. Jones je však po nějaké době propuštěn, a tak se zoufalý otec vydává na svou vlastní pátrací cestu.

Zmizení si před svou realizací prošlo hned několika změnami. Režie se měl původně ujmout Antoine Fuqua, který natočil třeba film Training Day, po něm padl los na Bryana Singera a teprve poté se k filmu dostal jeho konečný režisér Denis Villeneuve. I v hlavních rolích došlo k několika změnám. Místo Gyllenhaala a Jackmana bychom se podle původních předpokladů na plátně setkali s Christianem Balem a Markem Wahlbergem.

video
play-rounded-fill

Kameňák 4

Čtvrtý díl této pro některé výborné, pro některé laciné české komedie míří do kin. Na plátně se znovu objevuje Pepan (Václav Vydra), jehož manželka odjela do zahraničí a jemu zůstala na starosti celá domácnost, pubertální syn a k tomu ještě celý Kameňákov. Pepan se totiž stal novým starostou a jeho nový tajemník Bohouš (Bob Klepl) mu přidává ještě více starostí. Samozřejmě nebude chybět ani zmínka o kouzelném modrém pramenu. Tentokrát však smíchaném s marihuanou.

Režie snímku se tentokrát překvapivě neujal Zdeněk Troška, ale Ján Novák, který má zkušenosti spíše s televizní tvorbou. Účast na filmu odmítl i Lubomír Lipský nebo Miloš Krkoška, který je autorem hudby k předchozím dílům. Produkce filmu se ujal Jiří Pomeje a zároveň si ve filmu střihl roli kuchaře Lojzy.

video
play-rounded-fill

Make Your Move

Tanečních filmů se do našich kin dostává každý rok hned několik. Většina však pochází z americké produkce. Make Your Move je výjimkou, zemí původu je Korea. V New Yorku se setkají dva mladí tanečníci, toužící po věhlasu a všeobecném uznání. Ani jednomu se však prozatím nedaří prorazit, a tak noc co noc zdokonalují své umění v různých barech. Jednoho dne se setkají, a ačkoliv spolu nejprve soupeří, láska pomalu klepe na dveře.

Duane Adler, režisér filmu, má s tanečními filmy mnoho zkušeností. Stojí za snímkem Let’s Dance nebo Dokaž to. V hlavní roli se setkáme s Derekem Houghem, který se mihl v prvním dílu Harryho Pottera.

video
play-rounded-fill

2 zbraně (2 guns)

V novém akčním filmu islandského režiséra Kormákura se setkáváme s dvěma tajnými agenty Marcusem Stigmanem (Mark Wahlberg) a Bobby Trenchem (Denzel Washington). Tito dva muži, kteří se od srdce nenávidí, jsou ale nasazeni na stejný případ, kdy jsou infiltrováni mezi drogovou mafii. Když pak jejich společný zásah proti mexické mafii selže, jejich policejní jednotka je nechá napospas osudu a oba se mohou spolehnout jen na sebe.

Jedná se už o druhou filmovou spolupráci Marka Wahlberga a režiséra Baltasara Kormákura. Jejich prvním společným dílem byl snímek Kontraband.

video
play-rounded-fill

Kapitál (Le Capital)

Francouzský politický thriller sleduje osud Marca Tourneuila, který zažívá neuvěřitelný úspěch a rychlý kariérní vzestup za dob finanční krize. Stává se ředitelem největší evropské banky Phenix, a musí si tak poradit se spoustou složitých situací. Ať už se jedná o intriky jeho kolegů, nebo pokus amerických klientů o převzetí banky. Snímek se zároveň snaží ukázat, jakou cenu musí člověk zaplatit, aby se stal úspěšným světovým finančníkem.

video
play-rounded-fill

Cosi je ve vzduchu (Après mai)

Francouzský snímek režiséra Oliviera Assayase nás zavádí do pařížských šedesátých let, kdy mladý vysokoškolák Gilles zažívá zlatou éru evropské kulturní scény. Postupem času se jemu a jeho přátelům naskytne možnost vycestovat do Itálie a poté do Londýna. Čeká je tak těžké rozhodnutí. Musí se rozhodnout, kam vlastně patří.

video
play-rounded-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Zmizení, Kameňák 4, Make Your Move a další