Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Zlomené město, Zambezia, Rok bez Magora a další

Redakce

Redakce

25. 4. 2013

Premiérami doslova nabitý je i další dubnový týden. Zajímat nás jistě bude film Zlomené město s Russellem Crowem a Markem Wahlbergem v hlavních rolích nebo animák Zambezia z exotické JAR.

FOTO: Cathrine Zeta-Jone a Russel Crow ve filmu Zlomene Mesto

Crowe má svou ženu Zetu-Jones pevně v rukou. Zdroj: Bontonfilm

Zlomené město (Broken City, recenze, trailer)

Režisér Allen Hughes natočil ambiciózní thriller, který se zabývá problémem mnoha obyčejných lidí. Co dělat, pokud náš zaměstnavatel není úplný svatoušek, ale my nechceme přijít o dobrou práci? Mark Wahlberg, Russell Crowe a Catherine Zeta-Jones nám s tím možná poradí.

Billy (Wahlberg) byl kdysi ozdobou policejního sboru. Když však manipuloval s důkazy a vyšlo to najevo, ocitl se najednou sám na lavici obžalovaných. Pomohla přímluva u starosty (Crowe). Ten mu po čase nabídne, aby sledoval jeho ženu (Zeta-Jones), která ho údajně podvádí. Billy nabídku přijme, netuší však, k čemu všemu se tím upsal.

Zlomené město (Broken City), Krimi / Drama / Thriller, USA, 2013, 109 min, Režie: Allen Hughes, Hrají: Mark Wahlberg, Russell Crowe, Catherine Zeta-Jones, Barry Pepper, Kyle Chandler

video
play-sharp-fill

Zambezia

Když se mladý sokol Kai rozhodne vydat se na dobrodružnou cestu do bájného ptačího města Zambezia, jeho otec je rozhodně proti. Kai však přesto odletí, a tak je mu otec v patách. Po cestě  ho však přepadne zrádný ještěr, který má se Zambezií úplně jiné plány.

Zambezia, přestože vznikala ve filmově i krajinně exotické Jihoafrické republice, přilákala k namlouvání hlavních postav známé hollywoodské herce. V originálním znění se tak objeví třeba Samuel L. Jackson. U nás dabovali Jiří Mádl nebo Oldřich Navrátil.

Zambezia (Zambezia), Animovaný / Komedie, Jižní Afrika, 2012, 83 min, Režie: Wayne Thornley, Hrají (v českém znění): Jiří Mádl, Pavel Rímský, Jaroslava Kretchmerová, Oldřich Navrátil

video
play-sharp-fill

Hluboko (The Deep, recenze)

Když v březnu roku 1984 zasáhla nečekaně prudká bouře posádku rybářské lodi, celý Island tušil, že nikdo nepřežil. Ale jeden muž nejen že doplaval po šesti hodinách na pevninu, ale ještě zvládl přežít pochod přes pustá lávová pole. Lékaři muže následně podrobili mnoha testům, ale nezjistili nic výjimečného.

Příběh o nezdolné lidské vůli se po letech rozhodl zpracovat režisér Baltasar Kormákur. Věnuje se nejen oné neuvěřitelné cestě, ale i následné mediální smršti, která se kolem hrdiny strhla.

Hluboko ( The Deep), Drama, Island, 2012, 95 min, Režie: Baltasar Kormákur, Hrají: Ólafur Darri Ólafsson, Theodór Júlíusson, Throstur Leo Gunnarsson, Jóhann G. Jóhannsson

video
play-sharp-fill

Záhada Hory mrtvých (The Dyatlov Pass Incident)

Thriller je inspirovaný (velmi volně) skutečnými událostmi, které se odehrály roku 1959 na Hoře mrtvých v severním Uralu. Skupina několika ruských studentů tam tehdy přišla o život za dosud nevyjasněných okolností.

Režisér tohoto filmu Renny Harlin natočil příběh o tom, jak se na stejné místo v roce 2012 vydává pro změnu skupinka amerických studentů dychtících zjistit, co se vlastně stalo. Vše se ale nečekaně zvrtne.

Záhada Hory mrtvých (Dyatlov Pass Incident), Thriller, USA / Velká Británie / Rusko, 2013, 100 min, Režie: Renny Harlin, Hrají: Matt Stokoe, Gemma Atkinson, Richard Reid, Luke Albright, Holly Goss

video
play-sharp-fill

Rok bez Magora

Když vloni v listopadu zemřel český básník, publicista, výtvarný kritik a spolupracovník kapely Plastic People of the Universe  Ivan Martin Jirous, známější však pod přezdívkou Magor, zasáhlo to mnoho lidí nejen z umělecké oblasti. Disident, několikrát vězněný za své politické názory během komunismu, byl jedním z představitelů polistopadové éry.

V životopisné dokumentu o jeho životním příběhu promluví mnoho známých osobností jako například David Černá, Oldřich Kaiser, David Koller nebo Karel Schwarzenberg.

 Rok bez Magora (Year Without Magor: Genius Cannot Be Faked), Dokumentární/ Životopisný, Česko, 2012, 120 min, Režie: Oliver Malina-Morgenstern, Hrají: Ivan Martin Jirous, Vratislav Brabenec, David Černý, Oldřich Kaiser, David Koller, Karel Schwarzenberg

video
play-sharp-fill

Čtvrtá mocnost (The Fourth State)

Prestižní German Film Award dostal snímek z německé produkce Čtvrtá mocnost, který pracuje s děsivým obrazem reality novinářského života v současné Moskvě a Rusku obecně. Politicky laděný thriller se vypořádává s několika vraždami novinářů, které v zemi skutečně proběhly a zřejmě měly mocenské pozadí.

Novinář Paul Jensen se vydává do Moskvy pozvednout bulvární časopis a vrátit mu jeho zašlou slávu, a zisky především. To se mu brzy podaří. Jensen vede dvojí život, po večerech vymetá kluby, ale až do chvíle, kdy potká herečku Katju. Změní se a do novin na její popud začne psát politické sloupky. Následně je zatčen jako terorista.

Čtvrtá mocnost (The Fourth State), Thriller, Německo, 2012, 115 min, Režie: Dennis Gansel, Hrají: Rade Šerbedžija, Moritz Bleibtreu, Kasia Smutniak, Mark Ivanir, Max Riemelt

video
play-sharp-fill

Bezpečný přístav (Safe Haven)

Režisér Lasse Hallström natočil adaptaci románu Nicholase Sparkse, jednoho z nejúspěšnějších amerických spisovatelů v žánru červené knihovny.

Příběh se točí kolem plaché dívky Katie, která se právě přistěhovala do Southportu a jejíž minulost halí několik tajemství. Ta jí brání navázat jakýkoliv vztah s okolím, až později se seznamuje také s ostatními sousedy a stojí před volbou, jestli zde zapustit kořeny, nebo zvolit cestu útěku.

Bezpečný přístav (Safe Haven), Drama / Mysteriózní / Thriller / Romantický, USA, 2013, 115 min, Režie: Lasse Hallström, Hrají: Julianne Hough, Josh Duhamel, Cobie Smulders, David Lyons, Cullen Moss

video
play-sharp-fill

Atomic Age

Francouzská režisérka získala za tento svůj snímek Cenu Jeana Viga pro nelepší francouzský debut roku 2012. Do kin se u nás dostal poprvé v rámci festivalu Fresh Film Fest, nyní si našel své místo i v běžné kinodistribuci.

Victor a Rainer se v sobotu večer potloukají Paříží, a jak už to tak bývá, vymetají jeden podnik za druhým. Pouliční bitky střídají odmítnutí ze strany oslovených dívek, vedou mezi sebou dlouhé rozhovory. Celé to skončí nad ránem, kde uprostřed lesa konečně najdou klid.

Atomic Age (Atomic Age), Drama, Francie, 2012, 67 min, Režie: Héléna Klotz, Hrají: Niels Schneider, Eliott Paquet, Dominik Wojcik

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Zlomené město, Zambezia, Rok bez Magora a další