Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Osamělý jezdec, Já, padouch 2, Pěna dní a další

Tento týden distributoři pro diváky připravili velmi široké filmové menu. Od artové Pěny dní přes dobrodružného Osamělého jezdce až po pokračování oblíbeného animovaného snímku Já, padouch 2.

Johnny Depp a Armie Hammer ve filmu Osamělý jezdec. Zdroj: distributor filmu

Johnny Depp a Armie Hammer ve filmu Osamělý jezdec. Zdroj: Falcon

Osamělý jezdec (The Lone Ranger)

V novém filmu režiséra Pirátů z Karibiku Gora Verbinského se znovu setkáváme s Johnnym Deppem. Tentokrát však ne v roli vrávoravého kapitána Jacka Sparrowa, ale v roli Indiána Tonta, který přesvědčí texaského muže spravedlnosti Reida (Armie Hammer), aby vypátral ty, kteří zničili Tontův kmen.

Johnnyho Deppa díky Osamělému jezdci potkalo hned několik zajímavých událostí. Byl například přijat do indiánského kmene Komančů a od dalšího indiánského kmene – Navahů – dostal cenné dary.

Osamělý jezdec (Lone Ranger), Western / Akční / Dobrodružný, USA, 2013, 151 min, Režie: Gore Verbinski, Hrají: Johnny Depp, Armie Hammer, Ruth Wilson, Tom Wilkinson, Helena Bonham Carter

video
play-rounded-fill

Já, padouch 2 (Despicable Me 2)

Po třech letech se na filmová plátna vrací oblíbený padouch Gru a tentokrát ho čeká ještě větší dobrodružství než minule. Kromě toho, že se bude muset přiklonit na stranu dobra a pomáhat Antipadoušské lize, bude také nucen otestovat své otcovské schopnosti. Margo se totiž pomalu dostává do puberty a taková Agnes se neustále snaží novému tatínkovi najít partnerku.

Dabingu Grua se znovu ujal Steve Carrel, stejně tak se vrací Dr. Nefario s hlasem Russela Branda. Znovu také uslyšíme Kristen Wiig, tentokrát však namluvila jinou postavu než v díle předchozím.

Já, padouch 2 (Despicable Me 2), Animovaný / Komedie / Rodinný, USA, 2013, 98 min, Režie: Pierre Coffin, Chris Renaud, Hrají: Steve Carell, Al Pacino, Elsie Kate Fisher, Dana Gaier, Kristen Wiig

video
play-rounded-fill

Pěna dní (L’Ecume des jours)

Michel Gondry se vrací, aby nám zamotal hlavu stejně jako při Nauce snů. V jednom městě, kde je vše naruby a kde nic není na svém místě, žije Colin (Romain Duris). Ten jednoho dne potká nádhernou dívku Chloé (Audrey Tautou), do které se bezmezně zamiluje. Velké lásce však nepřeje dívčino náhlé onemocnění – v plicích jí vykvete leknín.

Snímek je adaptací slavného románu francouzského spisovatele Borise Viana. Více o tomto muži si můžete přečíst v článku Barbory Janákové.

Pěna dní (L’Ecume des jours), Drama / Fantasy, Francie / Belgie, 2013, 125 min, Režie: Michel Gondry, Hrají: Audrey Tautou, Romain Duris, Omar Sy, Gad Elmaleh, Alain Chabat

video
play-rounded-fill

Neřízené střely (Mine vaganti)

Po delší době se k nám dostává snímek z italské distribuce. V této komedii z roku 2010 se setkáváme s Tommasem, nejmladším synem z početné rodiny z jihu Itálie, která se již dlouhá léta živí výrobou těstovin.

Jednoho dne se Tommaso cestou domů z Říma rozhodne svým rodičům prozradit, že je gay. Jeho plány jsou však zmařeny starším bratrem Antoniem.

Neřízené střely (Mine vaganti), Komedie / Drama / Romantický, Itálie, 2010, 108 min, Režie: Ferzan Ozpetek, Hrají: Riccardo Scamarcio, Alessandro Preziosi, Ennio Fantastichini, Lunetta Savino, Elena Sofia Ricci

video
play-rounded-fill

Jako malí kluci (Les Gamins)

Celý film začíná zasnoubením Thomase a Loly. Oba se již těší na společný rodinný život, přítrž této radosti však způsobí Lolin otec, který Thomasovi chomout zprotiví. Namluví mu, že on sám kvůli svému třicetiletému manželství ztratil drahocenný život mladíka na volné noze. A tak se oba vydávají vstříc novému dobrodružství jako malí kluci.

Snímek je debutem prozatím nepříliš známého režiséra, spisovatele a herce Anthonyho Marciana.

Jako malí kluci (Les Gamins), Komedie, Francie, 2013, 95 min, Režie: Anthony Marciano, Hrají: Alain Chabat, Max Boublil, Sandrine Kiberlain, Elisa Sednaoui, Mélanie Bernier

video
play-rounded-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Osamělý jezdec, Já, padouch 2, Pěna dní a další