Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Lincoln, Mládeži nepřístupno a Nadějné vyhlídky

Redakce

Redakce

24. 1. 2013

LINCOLN

Do českých kin vstoupí tento týden dlouho očekávaný adept na několik Oscarů Lincoln, dále povídková komedie Mládeži nepřístupno a také britské drama Nadějné vyhlídky.

Daniel Day-Lewis opět předvádí strhující výkon, tentokrát jako Abraham Lincoln   Zdroj: Bontonfilm

Daniel Day-Lewis opět předvádí strhující výkon, tentokrát jako Abraham Lincoln. Zdroj: Bontonfilm

Lincoln (Lincoln, recenzetrailer)

Lincoln plakátKlíčovými prvky tohoto snímku jsou tři muži, kteří se dohodli na spolupráci při jeho tvorbě: herec Daniel Day-Lewis, režisér Steven Spielberg a scenárista Tony Kushner (držitel Pulitzerovy ceny). I tentokrát Spielbergův film, tak jako vloni jeho Válečný kůň, aspiruje na Oscara hned v několika (přesně dvanácti) kategoriích včetně té za nejlepší film. Kolik plešounů si nakonec snímek odnese, to se dozvíme 24. února. Na film si však můžete v našich končinách zajít už tento čtvrtek.

Děj snímku popisuje poslední čtyři měsíce života jednoho z nejslavnějších amerických prezidentů Abrahama Lincolna a jeho snahu prosadit zákon na zrušení otroctví. Zemí navíc zmítá občanská válka, a tak bude Lincolnova snaha o to méně snadná a o to více důležitá.

Lincoln (Lincoln), Životopisný / Historický / Drama / Válečný, USA, 2012, 150 min, Režie: Steven Spielberg, Hrají: Daniel Day-Lewis, Sally Field, Joseph Gordon-Levitt, Tommy Lee Jones, John Hawkes

video
play-sharp-fill

 Nadějné vyhlídky (Great Expectations, trailer)

Nadějné vyhlídky plakátRežisér Mike Newell, známý především svou prací na čtvrtém pokračování Harryho Pottera, si pro svůj nový film sehnal velmi slušnou hereckou ekipu, mimo jiné Helenu Bonham Carter, Ralpha Fiennese, Jeremyho Irvina nebo Holliday Grainger.

Jedenáctiletý Pip je sirotek, a tak, aby si vydělal na živobytí, začne posluhovat u jedné bohaté staré panny. Slečna Hamischová, jak se ona dáma jmenuje, sama sice muže nesnáší, má však chráněnku Estelle, a když jí Pip dělá společnost, zamiluje se do ní. O deset let později zdědí Pip náhle velký majetek a stává se z něj snob první třídy. Díky jeho majetku a postavení může požádat o ruku svou dětskou lásku, ovšem pravda jeho nově nabyté bohatství může nakonec zničit vše, na čem mu kdy záleželo.

Nadějné vyhlídky (Great Expectations), Drama, Velká Británie / USA, 2012, 128 min, Režie: Mike Newell, Hrají: Jeremy Irvine, Holliday Grainger, Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes, Jason Flemyng

video
play-sharp-fill

 Mládeži nepřístupno (Movie 43, trailer)

Mládeži nepřístupno plakátJak to dopadne, když se velká, ale opravdu velká spousta slavných hollywoodských herců a hereček sejde a natočí povídkový film, který je o všem a vlastně o ničem, je vedený stejně velkou bandou režisérů a celé to spojuje příběh o teenagerech, kteří na internetu hledají to vůbec nejnechutnější video? To se (nejspíše) dozvíme ve filmu Mládeži nepřístupno.

O ději tohoto velice zajímavého snímku toho zatím na veřejnost moc neuniklo, nicméně by zřejmě mělo jít o partu značně nesourodých historek, jež drží pohromadě právě jen ona úporná snaha teenagerů. Co film nejspíše může slíbit je, že uvidíte svoje oblíbené herce či herečky tak, jak jste je ještě neviděli.

Mládeži nepřístupno (Movie 43), Komedie, USA, 2013, 98 min, Režie: Elizabeth Banks, Steven Brill, Steve Carr, James Duffy, Griffin Dunne, Peter Farrelly, Patrik Forsberg, James Gunn, Bob Odenkirk, Brett Ratner, Rusty Cundieff, Hrají: Emma Stone, Chloë Grace Moretz, Naomi Watts, Gerard Butler, Kate Winslet

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Lincoln, Mládeži nepřístupno a Nadějné vyhlídky