Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Hitchcock, Konečná, Maniak a Paříž-Manhattan

Redakce

Redakce

7. 2. 2013

Maniak - Elijah Wood

Směsice snímků různých žánrů s údernými jmény – Hitchcock, Konečná, Paříž-Manhattan a Maniak – to jsou premiéry pro tento týden.

Maniak - Elijah Wood

Frodo se vrací… Ovšem v poněkud jiné roli. Zdroj: H.C.E.

Konečná (The Last Stand, recenzetrailer)

Konecna plakatArnold se vrátil. To je jedno ze základních sdělení filmu Konečná, protože Schwarzenegger nadobro vyměnil svou politickou kariéru za tu hereckou. Alespoň prozatím.

Arnie si ve snímku zahraje šerifa ze zapadlého městečka poblíže mexických hranic, které si poklidně žije svým vlastním tempem. Není ale třeba říkat, že je tam velká nuda. Tu utne až telefonát FBI, že se právě k jejich vísce blíží uprchlý boss mexické mafie, pro něhož jsou právě šerif a jeho pomocníci poslední překážkou na cestě k vytoužené svobodě.

Konečná (The Last Stand), Akční / Thriller / Krimi, USA, 2013, 107 min, Režie: Ji-un Kim, Hrají: Arnold Schwarzenegger, Peter Stormare, Rodrigo Santoro, Jaimie Alexander, Eduardo Noriega

 

video
play-sharp-fill

Hitchcock (Hitchcock, recenzetrailer)

Hitchcock plakatPřeměna Anthonyho Hopkinse v Alfreda Hitchcocka je jedním z hlavních lákadel snímku o natáčení slavného Psycha. Tím dalším by mohlo být herecké obsazení: Hellen Mirren a Scarlett Johansson.

Snímek je opět příběhem velkého odhodlání jedince, kterému v úspěchu brání ostatní, v tomto případě filmové studio, které nechce nechat Hitchcocka jeho hororové Psycho dotočit. Zápletka nezapomíná ani na Hitchcockovu manželku Almu, která mu byla po celý život inspirací a která ho i zastoupila v režisérském křesílku poté, co onemocněl.

Hitchcock (Hitchcock), Životopisný / Drama, USA, 2012, 98 min, Režie: Sacha Gervasi, Hrají: Anthony Hopkins, Helen Mirren, Scarlett Johansson, James D’Arcy, Jessica Biel

 

 

video
play-sharp-fill

Maniak (Maniac, recenzetrailer)

Maniak plakatPříběh ze současnosti líčí konání sériového masového vraha, který své oběti (většinou jde o velmi půvabné ženy) nejen bestiálně zabíjí, ale následně je navíc ještě skalpuje a jejich vlasy poté přilepuje na figuríny. Při jeho počínání nemůže být o bezpečí v ulicích New Yorku ani řeč.

Film je remakem stejnojmenného klasického hororu z počátku osmdesátých let. Hlavní roli maniakálního vraha ztvárnil Elijah Wood. Pro herce známého hlavně v jeho hobití podobě šlo dosud o nepříliš zažitou roli.

Maniak (Maniac), Krimi / Horor / Mysteriózní, Francie / USA, 2012, 93 min, Režie: Franck Khalfoun, Hrají: Elijah Wood, Liane Balaban, America Olivo, Nora Arnezeder, Sammi Rotibi

 

video
play-sharp-fill

Paříž-Manhattan (Paris Manhattan)

Pariz - Manhattan plakatFrancouzská režisérka Sophie Lellouche se svým debutem Paříž-Manhattan skládá filmovou poctu Woodymu Allenovi. Film je tak ideální pro všechny jeho fanoušky, ale stejně tak i pro lidi, kteří ještě nejsou s tvorbou klasika seznámeni.

Film má ambice narušit stereotypy a klišovitost současné hollywoodské produkce romantických komedií. Lékárnice Alice nachází únik z osamělosti právě v Allenových snímcích, když se náhle seznámí se dvěma muži, Victorem a Vincentem, a nemůže se rozhodnout, který z nich že bude ten pravý.

Paříž-Manhattan (Paris Manhattan), Komedie / Romantický, Francie, 2012, 77 min, Režie: Sophie Lellouche, Hrají: Alice Taglioni, Patrick Bruel, Marine Delterme, Louis-Do de Lencquesaing, Michel Aumont

 

[youtube_660]BbDVdIda8-Y[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Hitchcock, Konečná, Maniak a Paříž-Manhattan