Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Elysium, Millerovi na tripu, Verbo a další

Monika Zavřelová

Monika Zavřelová

29. 8. 2013

Poslední nálož srpnových premiér přichází s bohatou nabídku. Na své si přijdou milovníci akčních filmů i amerických komedií. Pro ty, kteří pak občas rádi zabloudí do vod artového filmu, je připraven španělský snímek Verbo.

FOTO: Matt Damon Elysium

Matt Damon v novém apokalyptickém snímku Elysium. Zdroj: Falcon

Elysium

Snímek Elysium nás zavádí do daleké budoucnosti. Přesně do roku 2159, kdy jsou lidé rozděleni na dvě skupiny. Hrstka vyvolených žije na nádherné vesmírné stanici Elysium. Převážná většina pozemšťanů pak zůstává na zničené a beznadějně vypleněné Zemi. Když se pak objeví Max (Matt Damon), který chce obě civilizace zrovnoprávnit, započne ten pravý boj. Nejen proto, že tajemnice Elysia Delacourt (Jodie Foster) je schopná pro záchranu svého obydlí udělat vše.

Režisér Neill Blompkamp nechtěl vytvářet kulisy zpustošené Země, proto se společně s herci a celým štábem vydal na skládky poblíž Mexico City. Matt Damon pak v rozhovoru dodal, že tam ve vzduchu dýchali třeba seschlé lidské výkaly. Naštěstí byl ale v hereckém týmu i Diego Luna, který je z Mexika, a byl tak schopný ukázat tvůrcům i hezčí tvář města.

video
play-rounded-fill

Millerovi na tripu (We’re the Millers)

Muž středního věku David Burke (Jason Sudeikis) je dealerem marihuany. Jednou v noci, když je svědkem přepadení, se pokusí zastat oběti a nakonec útočníci okradou jen jeho. Problémem je, že měl u sebe poslední zásoby trávy i peníze, které měl zaplatit svému dodavateli. Aby si pak zlepšil reputaci musí přivézt z Mexika důležitou drogovou zásilku. A jak lépe skrýt převoz ilegálních látek než pod záminkou rodinné dovolené? Osloví tak několik svých sousedů, mezi nimi i striptérku Casey (Jennifer Aniston), a jízda může začít.

Ještě před tím, než samotný film přišel do kin, se proslavil úryvkem scény z traileru, kdy Jennifer Aniston předvádí striptýz. Představitelka seriálové Rachel totiž předvedla na svůj věk obdivuhodnou postavu. Ještě mnoho týdnů se na titulcích ženských magazínů objevovaly tipy a triky, jak se dostat do tak perfektní kondice, které herečka dosáhla.

video
play-rounded-fill

Verbo

Dva roky starý španělský snímek nám představuje adolescentní dívku Saru, která jako většina dospívajících hledá smysl svého bytí. Na rozdíl od svých vrstevníků se však rozhodne hledat odpovědi na své otázky úplně jinde. Uteče do fiktivního světa, kde bude pomalu poznávat dospělost pomocí různých, až nebezpečných, dobrodružství.

Snímek měl premiéru v roce 2011 a je hraným debutem režiséra Eduarda Chapero-Jacksona. V témž roce byl nominován na prestižní evropskou filmovou cenu Goya.

video
play-rounded-fill

Zuzana Michnová – Jsem slavná tak akorát

Kdo by ji neznal! Dokument o jedné z nejznámějších českých zpěvaček, skladatelek a textařek nám pomocí vzpomínek přiblíží její život. Dozvíme se mnohé z fungování skupiny Marsyas, k vidění budou také záběry z jejího koncertu v La Fabrice.

Dokumentární záběry se prolínají s těmi hranými, a vytváří tak velmi zajímavou filmovou koláž a portrét této významné umělkyně.

video
play-rounded-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Elysium, Millerovi na tripu, Verbo a další