Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nejlepší pohřební songy. Vyberte si hudbu, za které vás sprovodí ze světa

!Anketa!Všichni tam musíme. Myslete na to, až půjdete na Dušičky pokládat věnce na hroby, a vyberte si již nyní svůj pohřební song. Nikdy totiž nevíte, kdy si pro vás přijde zubatá s kosou…

Přestože se vše za poslední roky stále mění, pohřby se i nadále odehrávají podle schématu, jenž je starý několik set let. A její součástí je i muzika. A když už tam má být, tak ať stojí za to. Když to tak vlastně vezmete, skrze pohřební hudbu vyšlete své poslední komuniké vůbec…

Začněme songem, jenž se v podobných žebříčcích často objevuje. Například v sousedním Německu je balada Nothing Else Matters od Metallicy absolutní jedničkou při výběru pohřební skladby. A není se čemu divit: pomalá, pochmurná skladba s neveselým refrénem se na pohřeb přímo nabízí. A pokud jste rocker, metalák či ještě lépe fanouškem Metallicy, tak nemáte prakticky co řešit.

Čtěte také: Metallica se opět nechala zlákat filmem. Plánuje rovnou 3D snímek

Jedinou nevýhodou tohoto songu je značná ohranost. Vaši známí si pak na pohřební hostině můžou říci, že jste si také mohli vybrat originálnější hudební doprovod a pustí se do rakvičky se šlehačkou.

U Metallicy ještě chvíli zůstaňme, konkrétně u jejich skladby The Unforgiven. Tato balada, inspirovaná Morriconeho filmovou hudbou, je na rozdíl od té předešlé ještě více melancholičtější, na druhou stranu má ale i tvrdší pasáže. Skladba tak v návštěvnících prohloubí smutek z vašeho skonu, ale zároveň jim dodá sílu a odhodlání se s touto tragédií vypořádat.

Na pohřeb ale bude určitě vhodnější verze od Apocalypticy. Je totiž na rozdíl od originálu instrumentální, což ji přidá na vážnosti. A skvostné zvuky violoncell dodají vašemu funusu patřičný lesk a šmrnc.

Když jsme Ennia Morriconeho již zmínili, tak tohoto mága filmové hudby nemůžeme opomenout. Morriconeho hudba má jednu velkou výhodu, že se líbí prakticky každému, takže jeho zahrání na vašem obřadu bude opravdové terno.

Morricone složil spoustu skvělých skladeb plné různorodých nálad, takže je z čeho vybírat. Asi se raději vyhněte Muži s harmonikou ze snímku Tenkrát na Západě (i když pokud by vás zastřelili, tak by to bylo výmluvné rozloučení) a zvolte třeba song Chi Mai z filmu Profesionál s Belmondem v hlavní roli. I když je to smutná skladba, je v ní i přesto něco optimistického. Vaši známí tak i přes svůj zármutek budou vzpomínat na to, co dobrého jste pro ty druhé vykonal. A to je přeci krásné a dojemné.

Ennio Morricone – Chi Mai

Dobrou volbou pro pohřební skladbu rovněž jednoznačně bude Back to Black od Amy Winehouse. Klavír, zvony a zpěvaččin nezaměnitelný hlas jsou skvělá kombinace, jež vám (no vám už zrovna asi ne, ale vašim pozůstalým ano) nažene tu správnou husí kůži. A že ji při poslechu této skladby na pohřbu budou mít, to si pište.

Čtěte také: Příčina smrti Amy Winehouse zjištěna. V krvi měla 4,16 promile alkoholu

Zvlášť nyní, kdy ještě všichni máme čerstvě v paměti zpěvaččinu smrt, má tento song jakožto pohřební hudba fatální symboliku. Ta sice za pár let trochu opadne, to ale nic neubírá na tom, že je tenhle působivý song na pohřeb jako dělaný.

Abychom ale jenom neironizovali, zakončíme náš žebříček něčím trochu serióznějším. Úryvek z 9. symfonie, známá též jako Symfonie z Nového světa od Antonína Dvořáka, dodá vašemu pohřbu tu správnou smuteční eleganci.

Toto dílo probudí v lidech na pohřbu všechny pozitivní vzpomínky na vás, které jsou již ale navždy pryč. Zaručíte tak, že vaši příbuzní, manželky a manželé, milenky a milenci, děti, přátelé a kolegové z práce si tak protrpí každou vteřinu smutečního aktu. Ale co, dobře jim tak. Stejně to určitě bude někdo z nich, kdo vás do toho hrobu přivede… Vychutnejte si ukázku za obrazu filmu Obecná škola.

Na pohřeb si ale již dnes můžete vybrat prakticky jakoukoliv hudbu. Skutečnost, že vás na onen svět vyprovodí klidně i za zvuků Michala Davida, to jen potvrzuje. O důvod víc, proč neumírat…

[poll id=“107″]

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Nejlepší pohřební songy. Vyberte si hudbu, za které vás sprovodí ze světa