Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nejlepší hudba k učení: Melodie, které pomohou před písemkou

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

29. 8. 2011

Blíží se začátek školního roku a mnozí z nás budou nuceni opět přivyknout svým studijním povinnostem. Až se na obzoru zlověstně objeví první testy a zkoušení, zkuste si přípravu alespoň trochu zpříjemnit pomocí hudby.

Uceni

Ilustrační foto, FOTO: Martin Koubek, Topzine.cz

Následkem usilovného počítání nebo memorování slovíček mohou být nepříjemné akutní potíže. Obvykle zahrnují těkavost, návaly ospalosti, nezřídka dokonce bolesti hlavy či páteře. Kromě dostatečného přísunu kyslíku a protahovacích cviků existuje ještě jiný osvědčený lék, jež zažehná zmíněné příznaky. Je jím hudba, která vám pomůže zregenerovat nervy a obnovit pozornost. Pojďme se tedy seznámit s několika skladbami, při jejichž poslechu vám učení půjde jako po másle.

První vybraná píseň má přímo příznačný název You Learn. Takovému podnětu k učení v podání sympatické Alanis Morissette se jen těžko odolává. Píseň se navíc nese v pohodovém, neuspěchaném duchu, a tak dovede zaplašit případnou nervozitu či obavy.

Nastalou poklidnou atmosféru bude záhodno přiživovat, aby se znalosti pokud možno hladce ukládaly do vaší mozkové kůry. Přizvěte si na pomoc skupinu veselých Japonců vybavených žesťovými nástroji a možná se při biflování začnete dokonce usmívat. Tokyo Ska Paradise Orchestra vám domů přinesou kousek míru – A Piece of Peace.

[youtube-height=25]Z3XEelP5ZQs[/youtube]

Nad grafy, tabulkami a sáhodlouhými seznamy letopočtů však přesto člověku snadno padá hlava. Jestli na vás po chvíli začne dorážet zemdlenost, novou energii do žil vám jistě vlije Aretha Franklin se svým šlágrem Think. Jeho název si můžete pro tentokrát vyložit jako svého druhu kategorický imperativ.

Pokud ani jiskřivý soul nezabere a vy s ubývajícím časem začnete panikařit, že nic neumíte, podpoří vás Lily Allen. V ironickém textu písně Everything´s Just Wonderful se staví ke všemožným záludnostem s obdivuhodným nadhledem, což vás snad v těžkých chvílích povzbudí.

[youtube-height=25]WPmH1fzZ-zk[/youtube]

Den se pomalu nachyluje a vy se z posledních sil bráníte spánku, obklopeni hromadami knih a štosy počmáraných papírů. Veškerá koncentrace je ta tam. V takovou chvíli už po své mysli nemůžete žádat další náročné výkony.

Čtěte také: Hudba do auta? Nepodceňujte výběr muziky na cesty

Pusťte si tedy ještě poslední píseň od americké indie rockové legendy Pixies a zazpívejte si s Black Francisem: Where Is My Mind?

[youtube-height=25]qrdpliMfoAM[/youtube]

Pro jeden den by to stačilo. Více se již učením netýrejte a odeberte se k zaslouženému odpočinku. A jestli vám už ze samého šrocení bude hučet v uších, možná bude pro tu chvíli nejlepší hudbou úplné ticho.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejlepší hudba k učení: Melodie, které pomohou před písemkou