Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nejkrásnější anglické hrady. Domov Harryho Pottera i záhadných zjevení

Redakce

Redakce

5. 8. 2011

Milujete památky? Chcete se cítit jako v pohádce nebo historickém filmu? Nechte na sebe dýchnout dějiny a navštivte spolu s námi ty nejkrásnější anglické hrady.

FOTO: Warwick Castle

Warwick Castle, Zdroj: youtube. com

Warwick Castle

Tento překrásný hrad byl postaven roku 1068 Vilémem Dobyvatelem jako dřevěná pevnost a v roce 1260 bylo dřevo nahrazeno kamenem. V průběhu století se průběžně rozšiřoval. Jednu dobu sloužil dokonce jako vězení. Veřejnosti byl zpřístupněn v roce 1978.

Ať žijí duchové! Pro návštěvníky je připraven bohatý program od sokolnictví po střelbu středověkými zbraněmi. Také se říká, že hrad okupuje několik duchů, tudíž je pro odvážlivce připravena noční procházka. Ti, co mají opravdu pro strach uděláno a na cesty si přibalili náhradní kusy spodního prádla, se mohou ubytovat v místním hotelu a vyčkávat na zjevení mrtvého opata Geoffreyho a Matildy.

Tower of London

The YouTube ID of z230FwtKYTc&feature=related is invalid.

Pokud by se dalo říci o nějaké historické stavbě, že je jako děvče pro všechno, platí to o Tower of London. Od svého vzniku roku 1078 sloužil k mnoha účelům jako například královské sídlo, klenotnice, archiv i zvěřinec. Proslul zejména jako věznice. Ve svých zdech držel kupříkladu Edwarda V., Anne Boleyn, Williama Wallace, Thomase Morea, Lady Jane Grey.

Obrňte se! Pokud Tower of London navštívíte, těšte se na velkou sbírku královského brnění.

Windsor Castle

FOTO: Windsor Castle

Windsor Castle

Od dob Jindřicha I. je používán jako královská residence, čítá více než tisíc místností a rozkládá se na ploše 484 000 metrů čtverečních.

Vystavována jsou umělecká díla, k vidění je také hrob Jindřicha VIII. či Charlese I. Pokud dorazíte v termínu mezi dubnem a červencem, máte možnost spatřit výměnu stráží.

Bodiam Castle

FOTO: Bodiam Castle

Bodiam Castle

Malebný hrad byl vystavěn na obranu jižní Anglie v případě francouzské invaze. V roce 1641 byl prodán vládě a pomalu chátral až do 19. století, kdy byl částečně obnoven. Vodní příkop slouží spíše na okrasu nežli k obraně, ale řekněte sami, není impozantní?

Střílíte rádi? Máte rádi dobové kostýmy? V tom případě je pro vás připravena řada možností. A pakliže máte děti či se rádi vracíte do dětských let, čeká na vás vyprávění příběhů, kování, tkaní či lukostřelba.

Alnwick Castle

FOTO: Alnwick Castle

Alnwick Castle

Tento skvost mezi skvosty je druhým největším anglickým obydleným hradem a od 14. století slouží jako domov vévodů z Norhumberlandu. Byl svědkem války růží, kdy byl v držení Lankastrů. V průběhu století byl mnohokrát rozšiřován a bylo do něj investováno tolik peněz, že by to ani kalkulačka nespočítala. Proslavil ho mimo jiné i film Harry Potter.

[poll id=“86″]

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Nejkrásnější anglické hrady. Domov Harryho Pottera i záhadných zjevení