Návštěvnost v USA: Vítěznou Gravitaci dotahuje Tom Hanks mezi piráty

Téměř dokumentární sci-fi Gravitace stále bere dech divákům po celém světě. Ne jinak je tomu v domácí Americe, kde snímek stále drží první místo v žebříčku návštěvnosti. Jak se vedlo dalším filmům? 

FOTO: Sandra Bullock - Gravitace - Warner Bros.
Vesmírná Odysea se Slečnou Drsňák. Zdroj: Warner

Gravitace vyprávějící o dvou kosmonautech bojujících o přežití v hlubinách vesmíru zaujala i tento víkend publikum v USA nejvíce a na tržbách sklidila 44,3 milionů. Režisér Cuarón a jeho podívaná se těší nejen hojné návštěvnosti a příznivých ohlasů kritiky, ale i uznání od řady kolegů včetně průkopníka 3D technologií Jamese Camerona.

Druhá příčka patří premiérovému thrilleru Kapitán Phillips, jehož víkendové tržby činily 26 milionů. U příběhu, který vychází ze skutečné události přepadení americké lodi somálskými piráty, spojil realistickým stylem proslulý režisér Paul Greengrass síly s Tomem Hanksem, který podle kritiků ve filmu podává nejlepší výkon od dob Trosečníka.

Na třetí pozici skončila animovaná komedie Zataženo, občas trakaře 2, která si na konto připsala dalších 14,2 milionů dolarů. Snímku se daří nejen u cílové skupiny rodin s malými dětmi i proto, že v současnosti proti sobě v amerických kinech nemá žádného žánrově podobného konkurenta.

Jako čtvrtá se umístila nová akční gangsterka Roberta Rodrigueze Machete zabíjí, která dosáhla na tržby ve výši 3,8 milionů. První pětku uzavírá thriller Hra na hraně, který o víkendu v kinech utržil 3,7 milionů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=194 /]

V tomto týdnu do amerických kin dorazí skutečně zajímavé novinky, mezi nimiž najdeme i předělávku kultovního hororu Briana De Palmy Carrie, biografii Kill Your Darlings s Danielem Radcliffem v roli bisexuálního Allena Ginsberga či drama Vše je ztraceno, v němž se kromě Roberta Redforda neobjeví žádný další herec.

Návštěvnost v USA: Vítěznou Gravitaci dotahuje Tom Hanks mezi piráty
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*