Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Návštěvnost v USA: Vítěznou Gravitaci dotahuje Tom Hanks mezi piráty

Jaroslav Jičínský

Jaroslav Jičínský

14. 10. 2013

Téměř dokumentární sci-fi Gravitace stále bere dech divákům po celém světě. Ne jinak je tomu v domácí Americe, kde snímek stále drží první místo v žebříčku návštěvnosti. Jak se vedlo dalším filmům? 

FOTO: Sandra Bullock - Gravitace - Warner Bros.

Vesmírná Odysea se Slečnou Drsňák. Zdroj: Warner

Gravitace vyprávějící o dvou kosmonautech bojujících o přežití v hlubinách vesmíru zaujala i tento víkend publikum v USA nejvíce a na tržbách sklidila 44,3 milionů. Režisér Cuarón a jeho podívaná se těší nejen hojné návštěvnosti a příznivých ohlasů kritiky, ale i uznání od řady kolegů včetně průkopníka 3D technologií Jamese Camerona.

Druhá příčka patří premiérovému thrilleru Kapitán Phillips, jehož víkendové tržby činily 26 milionů. U příběhu, který vychází ze skutečné události přepadení americké lodi somálskými piráty, spojil realistickým stylem proslulý režisér Paul Greengrass síly s Tomem Hanksem, který podle kritiků ve filmu podává nejlepší výkon od dob Trosečníka.

video
play-sharp-fill

Na třetí pozici skončila animovaná komedie Zataženo, občas trakaře 2, která si na konto připsala dalších 14,2 milionů dolarů. Snímku se daří nejen u cílové skupiny rodin s malými dětmi i proto, že v současnosti proti sobě v amerických kinech nemá žádného žánrově podobného konkurenta.

Jako čtvrtá se umístila nová akční gangsterka Roberta Rodrigueze Machete zabíjí, která dosáhla na tržby ve výši 3,8 milionů. První pětku uzavírá thriller Hra na hraně, který o víkendu v kinech utržil 3,7 milionů.

V tomto týdnu do amerických kin dorazí skutečně zajímavé novinky, mezi nimiž najdeme i předělávku kultovního hororu Briana De Palmy Carrie, biografii Kill Your Darlings s Danielem Radcliffem v roli bisexuálního Allena Ginsberga či drama Vše je ztraceno, v němž se kromě Roberta Redforda neobjeví žádný další herec.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: Vítěznou Gravitaci dotahuje Tom Hanks mezi piráty