Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Návštěvnost v USA: Vin Diesel rychle a zběsile ovládl americká kina

Partičce automobilových fanatiků ze série Rychle a zběsile se tentokrát nepodařilo vyhrát tajný závod, nýbrž žebříček návštěvnosti amerických kin. Posádka opilých řidičů z Pařby na třetí si také nevedla špatně. Jak se dařilo dalším filmům?

FOTO: Fast and Furious 6 Vin Diesel

„Takže, vy budete chtít sedmý díl, jo?“ Zdroj: CinemArt

Historky z prosluněného podsvětí o ilegálních závodech si američtí diváci oblíbili, a tak se tržby nejnovějšího pokračování populární série Rychle a zběsile 6 vyšplhaly za svůj první víkend na vysokých 98,5 milionů dolarů. Pro The Rocka v jedné z hlavních rolí to po G. I. Joe 2 a Krvi a potu znamená další filmový úspěch v roce 2013.

Rovněž premiérová Pařba na třetí skončila na druhém místě s tržbami činícími 54,2 milionů, které pro poslední část komediální trilogie znamenají velmi slušný start. Stará známá skvadra kamarádů tentokrát neprohraje svůj boj s alkoholem na rozlučce se svobodou, nýbrž při posledním rozloučení.

video
play-sharp-fill

Na bednu vítězů se ještě vešlo sci-fi dobrodružství Star Trek: Do temnoty, které o víkendu sklidilo na tržbách 38 milionů dolarů. Režisér J. J. Abrams chtěl ve snímku skloubit umění moderních filmových technologií s kouzlem původního televizního seriálu, z nějž pochází také postava padoucha Khana, kterou po Ricardu Montalbanovi převzal Benedict Cumberbatch.

Čtvrtý skončil s tržbami ve výši 34,2 milionů animák Království lesních strážců, který se také v minulém týdnu představil divákům poprvé. Páté místo a 19,4 milionů připadly o víkendu Iron Manovi 3, jehož kostým Robert Downey Jr. brzy oblékne již popáté.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=175 /]

Tento týden patrně zaútočí na žebříčkové mety akční sci-fi M. Nighta Shyamalana Po zániku Země, v níž se Will Smith se svým synem ocitnou na Zemi zničené apokalyptickou katastrofou, a zlodějská krimi Podfukáři s Jessem Eisenbergem.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: Vin Diesel rychle a zběsile ovládl americká kina