Návštěvnost v USA: Riddick sesadil teenagerovské idoly z čela žebříčku

FOTO: Vin Diesel Riddick 2

Rozněžnělé zpěváky z pubertální kapely One Direction vystřídal v čele žebříčku americké návštěvnosti tvrdý chlapík. Do kin totiž vstoupila akční sci-fi Riddick s Vinem Dieselem. A jak se dařilo dalším snímkům?

FOTO: Vin Diesel Riddick
“Takže říkáš, že ten film je kravina?” Zdroj: Bioscop

Třetí pokračování série o vesmírném uprchlíku Riddickovi s tváří akčního hrdiny Vina Diesela zaujalo o víkendu americké diváky nejvíce a sklidilo na tržbách 18,7 milionů. Je to sice nižší částka, než kterou producenti očekávali, přesto se vzhledem k 38milionovému rozpočtu jedná o slušné číslo.

Na druhém místě si stále velmi dobře stojí historické drama The Butler, na jehož kontě o víkendu přibylo 8,9 milionů dolarů. Příběh ze zákulisí Bílého domu boduje především u diváků ve středním a starším věku, kteří nehltají současné blockbusterové trháky.

Na třetí příčku se překvapivě probojovala mexická komedie No se aceptan devoluciones, která přes víkend utržila 8,1 milionů. Spoluscenárista a režisér snímku Eugenio Derbez, který si zároveň zahrál hlavní roli svobodného otce, je ve své domovině považován za latinskoamerického Adama Sandlera.

Čtvrtá skončila bláznivá taškařice Millerovi na tripu s tržbami převyšujícími 7,9 milionů dolarů. Pátá pozice patří animovaným Letadlům, jejichž víkendové tržby činily 4,3 milionů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

PořadíNázevVíkend (mil. dol.)Celkem (mil. dol.)
1.Riddick18,718,7
2.The Butler8,991,9
3.No se aceptan devoluciones8,120,3
4.Millerovi na tripu7,9123,8
5.Letadla4,379,3
6.One Direction: This is Us4,124,0
7.Elysium3,185,1
8.Jasmíniny slzy2,725,4
9.Percy Jackson: Moře nestvůr2,559,8
10.Na konci světa2,321,7

Tento týden americké diváky čekají premiéry pokračování úspěšného hororu Insidious: Chapter 2 a akční komedie The Family francouzského režiséra Luca Bessona s Robertem De Nirem v hlavní roli.

 

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Jaroslav Jičínský
Narodil se v roce 1991 v Praze. Vystudoval Gymnázium Českolipská na pražském Proseku, v současnosti je studentem pražské VŠE. Na Topzine.cz působí od srpna 2011.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*