Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Návštěvnost v USA: Riddick sesadil teenagerovské idoly z čela žebříčku

Rozněžnělé zpěváky z pubertální kapely One Direction vystřídal v čele žebříčku americké návštěvnosti tvrdý chlapík. Do kin totiž vstoupila akční sci-fi Riddick s Vinem Dieselem. A jak se dařilo dalším snímkům?

FOTO: Vin Diesel Riddick

„Takže říkáš, že ten film je kravina?“ Zdroj: Bioscop

Třetí pokračování série o vesmírném uprchlíku Riddickovi s tváří akčního hrdiny Vina Diesela zaujalo o víkendu americké diváky nejvíce a sklidilo na tržbách 18,7 milionů. Je to sice nižší částka, než kterou producenti očekávali, přesto se vzhledem k 38milionovému rozpočtu jedná o slušné číslo.

Na druhém místě si stále velmi dobře stojí historické drama The Butler, na jehož kontě o víkendu přibylo 8,9 milionů dolarů. Příběh ze zákulisí Bílého domu boduje především u diváků ve středním a starším věku, kteří nehltají současné blockbusterové trháky.

video
play-sharp-fill

Na třetí příčku se překvapivě probojovala mexická komedie No se aceptan devoluciones, která přes víkend utržila 8,1 milionů. Spoluscenárista a režisér snímku Eugenio Derbez, který si zároveň zahrál hlavní roli svobodného otce, je ve své domovině považován za latinskoamerického Adama Sandlera.

Čtvrtá skončila bláznivá taškařice Millerovi na tripu s tržbami převyšujícími 7,9 milionů dolarů. Pátá pozice patří animovaným Letadlům, jejichž víkendové tržby činily 4,3 milionů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=189 /]

Tento týden americké diváky čekají premiéry pokračování úspěšného hororu Insidious: Chapter 2 a akční komedie The Family francouzského režiséra Luca Bessona s Robertem De Nirem v hlavní roli.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: Riddick sesadil teenagerovské idoly z čela žebříčku