Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Návštěvnost v USA: Nenápadný horor rozdrtil dětské animované filmy

Spektáklům s množstvím digitálních triků a hereckých hvězd se v návštěvnosti vyrovnají levné horory s děsivou atmosférou, což o víkendu dokázala novinka V zajetí démonů. Naopak propadla sci-fi R.I.P.D. Jak se vedlo dalším filmům?

FOTO: Vera Farmiga Conjuring

„Všechno nejlepší!“. Zdroj: Warner Bros.

Pomyslným černým Petrem v žebříčku americké návštěvnosti se o víkendu stal premiérový horor V zajetí démonů, který vystoupal až do jeho čela. Příběh o záhadolozích, kteří v sedmdesátých letech pátrají po příčině podivných událostí na odlehlé venkovské farmě, utržil 41,5 milionů.

Po dvou týdnech vrchol opustil Já, padouch 2, který se umístil s tržbami přesahujícími 25 milionů jako druhý. Dalším přírůstkem do slibně se rozvíjející animované série bude příští rok snímek Mimoni vyprávějící o prapůvodu žlutých stvoření, jejichž smyslem života je pomoc zákeřným zloduchům.

video
play-sharp-fill

Na třetím místě skončil další animák Turbo, který ve svém prvním víkendu utržil 21,5 milionů dolarů. Hlavním hrdinou rodinné komedie je zahradní šnek, který sní o kariéře nejrychlejšího světového závodníka formulí a svoji touhu se rozhodne za každou cenu splnit.

Čtvrtá skončila s tržbami ve výši 20 milionů komedie Machři 2, v níž Adam Sandler se svými přáteli vzpomíná na školní léta. První pětici uzavírá premiéra Red 2 s Brucem Willisem, za kterou diváci o víkendu na vstupenkách zaplatili 18,5 milionů dolarů. Až na sedmé příčce se pak umístila zombie novinka R.I.P.D. – URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů s tržbami činícími 12,8 milionů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=183 /]

Tento týden čekají americké diváky hned tři zajímavé snímky.  Tragikomické Jasmíniny slzy jsou dalším přírůstkem do filmografie Woodyho Allena, v komedii The To Do List se bude jedna vysokoškolačka snažit přijít o panenství a pro komiksové fanoušky bude lákadlem samostatný film x-menovského Wolverinea.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: Nenápadný horor rozdrtil dětské animované filmy