×
TOPZINE.cz

Návštěvnost v USA: Nenápadný horor rozdrtil dětské animované filmy

FOTO: Conjuring

Spektáklům s množstvím digitálních triků a hereckých hvězd se v návštěvnosti vyrovnají levné horory s děsivou atmosférou, což o víkendu dokázala novinka V zajetí démonů. Naopak propadla sci-fi R.I.P.D. Jak se vedlo dalším filmům?

FOTO: Vera Farmiga Conjuring
„Všechno nejlepší!“. Zdroj: Warner Bros.

Pomyslným černým Petrem v žebříčku americké návštěvnosti se o víkendu stal premiérový horor V zajetí démonů, který vystoupal až do jeho čela. Příběh o záhadolozích, kteří v sedmdesátých letech pátrají po příčině podivných událostí na odlehlé venkovské farmě, utržil 41,5 milionů.

Po dvou týdnech vrchol opustil Já, padouch 2, který se umístil s tržbami přesahujícími 25 milionů jako druhý. Dalším přírůstkem do slibně se rozvíjející animované série bude příští rok snímek Mimoni vyprávějící o prapůvodu žlutých stvoření, jejichž smyslem života je pomoc zákeřným zloduchům.

video

Na třetím místě skončil další animák Turbo, který ve svém prvním víkendu utržil 21,5 milionů dolarů. Hlavním hrdinou rodinné komedie je zahradní šnek, který sní o kariéře nejrychlejšího světového závodníka formulí a svoji touhu se rozhodne za každou cenu splnit.

Čtvrtá skončila s tržbami ve výši 20 milionů komedie Machři 2, v níž Adam Sandler se svými přáteli vzpomíná na školní léta. První pětici uzavírá premiéra Red 2 s Brucem Willisem, za kterou diváci o víkendu na vstupenkách zaplatili 18,5 milionů dolarů. Až na sedmé příčce se pak umístila zombie novinka R.I.P.D. – URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů s tržbami činícími 12,8 milionů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=183 /]

Tento týden čekají americké diváky hned tři zajímavé snímky.  Tragikomické Jasmíniny slzy jsou dalším přírůstkem do filmografie Woodyho Allena, v komedii The To Do List se bude jedna vysokoškolačka snažit přijít o panenství a pro komiksové fanoušky bude lákadlem samostatný film x-menovského Wolverinea.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..