Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Návštěvnost v USA: Krev a pot zaručují první místo. V závěsu Nevědomí

Nejnavštěvovanější snímek amerických kin z minulého víkendu Nevědomí se na vrcholu žebříčku návštěvnosti neudržel. Prvenství ho zbavili Mark Wahlberg a The Rock s akční komedií Krev a pot. A jak se vedlo dalším snímkům?

FOTO: Mark Wahlberg Dwayne Johnson Pain and Gain 2

Dva machři mezi nebem a peklem. Zdroj: CinemArt

Krimikomedie Krev a pot, ve které není nouze o vybuchující auta, šílence z fitness centra a hlášky ústředního dua Wahlberg-Johnson, se ve svém prvním víkendu s tržbami 20 milionů dolarů vyšvihla do čela žebříčku návštěvnosti. Režisér Michael Bay se filmem žánrově vrací k Mizerům, kteří v jeho filmografii patří k nejúspěšnějším položkám.

Tom Cruise a jeho Nevědomí po slušném nástupu z minulého týdne klesli na druhou pozici, za výpravnou sci-fi se o víkendu na vstupenkách utržilo 17,4 milionů. Režisér Joseph Kosinski v Nevědomí převedl na plátno svůj vlastní komiks, ale aby se osvědčil u producentů, musel předtím natočit svůj debut Tron: Legacy.

video
play-sharp-fill

Na třetím místě skončilo drama 42 o prvním černošském baseballovém hráči v americké nejvyšší lize s Harrisonem Fordem poprvé ve vyloženě dědkovské roli, které v pokladnách sklidilo 10,7 milionů. Tržby v USA budou pro celkové výdělky klíčové, na starém evropském kontinentu se vzhledem ke zdejší slabší tradici baseballu dá očekávat nižší návštěvnost.

Čtvrtá příčka a 7,5 milionu na kontě patří premiérové komedii Velká svatba, ve které se sešel hvězdný herecký soubor v čele s dvojicí Robert De Niro a Diane Keaton. Na pátém místě se drží žebříčkový vytrvalec, animák Croodsovi, který si připsal dalších 6,6 milionů dolarů.

Příští týden pořadím nejspíš zahýbe Iron Man 3, proti kterému se v amerických kinech postaví jen několik okrajových či nezávislých premiér. Dá se očekávat, že následující víkend, a možná i několik dalších, obsadí novinka studia Marvel první místo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: Krev a pot zaručují první místo. V závěsu Nevědomí