Návštěvnost v USA: Krev a pot zaručují první místo. V závěsu Nevědomí

FOTO: Mark Wahlberg Dwayne Johnson Pain and Gain

Nejnavštěvovanější snímek amerických kin z minulého víkendu Nevědomí se na vrcholu žebříčku návštěvnosti neudržel. Prvenství ho zbavili Mark Wahlberg a The Rock s akční komedií Krev a pot. A jak se vedlo dalším snímkům?

FOTO: Mark Wahlberg Dwayne Johnson Pain and Gain 2
Dva machři mezi nebem a peklem. Zdroj: CinemArt

Krimikomedie Krev a pot, ve které není nouze o vybuchující auta, šílence z fitness centra a hlášky ústředního dua Wahlberg-Johnson, se ve svém prvním víkendu s tržbami 20 milionů dolarů vyšvihla do čela žebříčku návštěvnosti. Režisér Michael Bay se filmem žánrově vrací k Mizerům, kteří v jeho filmografii patří k nejúspěšnějším položkám.

Tom Cruise a jeho Nevědomí po slušném nástupu z minulého týdne klesli na druhou pozici, za výpravnou sci-fi se o víkendu na vstupenkách utržilo 17,4 milionů. Režisér Joseph Kosinski v Nevědomí převedl na plátno svůj vlastní komiks, ale aby se osvědčil u producentů, musel předtím natočit svůj debut Tron: Legacy.

Na třetím místě skončilo drama 42 o prvním černošském baseballovém hráči v americké nejvyšší lize s Harrisonem Fordem poprvé ve vyloženě dědkovské roli, které v pokladnách sklidilo 10,7 milionů. Tržby v USA budou pro celkové výdělky klíčové, na starém evropském kontinentu se vzhledem ke zdejší slabší tradici baseballu dá očekávat nižší návštěvnost.

Čtvrtá příčka a 7,5 milionu na kontě patří premiérové komedii Velká svatba, ve které se sešel hvězdný herecký soubor v čele s dvojicí Robert De Niro a Diane Keaton. Na pátém místě se drží žebříčkový vytrvalec, animák Croodsovi, který si připsal dalších 6,6 milionů dolarů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

PořadíNázevVíkend (mil. dol.)Celkem (mil. dol.)
1.Krev a pot20,020,0
2.Nevědomí17,464,7
3.4210,769,1
4.Velká svatba7,57,5
5.Croodsovi6,6163,0
6.G.I. Joe 2: Odveta3,6116,4
7.Scary Movie 53,527,5
8.Pád Bílého domu2,893,1
9.Za borovicovým hájem2,716,2
10.Jurský park 3D2,3133,1

Příští týden pořadím nejspíš zahýbe Iron Man 3, proti kterému se v amerických kinech postaví jen několik okrajových či nezávislých premiér. Dá se očekávat, že následující víkend, a možná i několik dalších, obsadí novinka studia Marvel první místo.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Jaroslav Jičínský
Narodil se v roce 1991 v Praze. Vystudoval Gymnázium Českolipská na pražském Proseku, v současnosti je studentem pražské VŠE. Na Topzine.cz působí od srpna 2011.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*