Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Návštěvnost v USA: Kinům kraluje Hugh Jackman jako Wolverine

Ani o prázdninách se fanoušci nemohou komiksových filmů nabažit, protože premiérový Wolverine dobyl první místo žebříčku americké návštěvnosti. Stále boduje i horor V zajetí démonů. Jak si vedly další filmy?

FOTO: Hugh Jackman Wolverine

Jackman by prý rád v jednom filmu spojil světy X-Menů a Avengers. Zdroj: CinemArt

Nejpopulárnější filmový mutant Wolverine opět opanoval kina, jelikož hned v prvním víkendu utržil 55 milionů dolarů a stal se vítězem žebříčku americké návštěvnosti. Hugh Jackman se v roli, která ho proslavila, vrací v samostatném filmu, kompletní tým X-Menů si dá na plátně další dostaveníčko příští rok.

Druhé místo patří retrohororu V zajetí démonů, za který se o víkendu v pokladnách kin vybralo 22,1 milionů dolarů. Snímek natočený podle skutečných událostí ze 70. let, které se staly jedné severoamerické farmářské rodině, čekal na svou realizaci více než 20 let a po překvapivém úspěchu byly nepřekvapivě ohlášeny přípravy dalšího dílu.

video
play-sharp-fill

Na třetí pozici se v žebříčku drží animák Já, padouch 2, který si o víkendu na konto připsal dalších 16 milionů. Úspěšná komedie byla minulý týden zakázána v Číně, nejspíše proto, že tamější cenzoři mají obavy z konkurence domácí animované tvorbě.

Čtvrtá příčka patří šnečímu animáku Turbo, jehož tržby o víkendu činily 13,3 milionů. Na pátém místě skončili komici na tripu ve snímku Machři 2, který utržil 11,5 milionů dolarů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=184 /]

Tento týden spojí na plátnech kin síly Denzel Washington a Mark Wahlberg, kteří v krimi 2 zbraně naplánují bankovní loupež. Ve svém druhém filmovém dobrodružství se vrátí také Šmoulové, skřítci s modrou krví, kteří podle známé písničky mají dobrou vůli stálou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: Kinům kraluje Hugh Jackman jako Wolverine