Návštěvnost v USA: Černošský komorník a Aniston stále táhnou žebříček

FOTO: Robin Williams Forrest Whitaker The Butler

Divácky atraktivní téma či nezajímavé novinky? Těžko říct přesně, proč se historický snímek The Butler i tento víkend umístil jako první v žebříčku americké návštěvnosti. Dobře si stále stojí i Millerovi na tripu. Jak se vedlo dalším filmům?

FOTO: Jane Fonda Alan Rickman The Butler
Alan Rickman jako Richard Nixon známý díky aféře Watersnape…, tedy Watergate. Zdroj: Weinstein

Drama The Butler o afroamerickém komorníkovi, který obsluhoval 8 prezidentů USA, se stále drží v zájmu publika a jeho konto přes víkend vzrostlo o 17 milionů. Po Nespoutaném Djangovi a retru 42 se v krátké době jedná o další snímek zabývající se obtížným začleňováním černochů do americké společnosti.

Druhý post z minulého týdne obhájila i bláznivá komedie Millerovi na tripu, která si na konto připsala 13,5 milionů dolarů. Jsou neustále rostoucí tržby nepřímým předsvatebním darem diváků Jennifer Aniston před jejím plánovaným sňatkem s hercem Justinem Therouxem?

Na třetí pozici skončila premiérová romantická fantasy Mortal Instruments: Město z kostí, jejíž tržby dosáhly 9,3 milionů dolarů. Od filmu, který měl kráčet ve stopách Twillight ságy, se ale čekaly vyšší částky a v kuloárech se o něm začíná mluvit jako o propadáku.

Čtvrtá skončila britská sci-fi komedie Na konci světa, která za svůj první víkend utržila 8,9 milionů. Na pátém místě se umístil animák Letadla, který na tržbách sklidil 8,6 milionů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

PořadíNázevVíkend (mil. dol.)Celkem (mil. dol.)
1.The Butler17,052,3
2.Millerovi na tripu13,591,7
3.Mortal Instruments: Město z kostí9,314,1
4.Na konci světa8,98,9
5.Letadla8,659,6
6.Elysium7,169,1
7.You're Next7,17,1
8.Percy Jackson: Moře nestvůr5,248,3
9.Jasmíniny slzy4,314,8
10.Kick-Ass 24,322,4

Tento týden čekají americké diváky dva premiérové thrillery. V akční krimi Getaway Ethan Hawke zachraňuje unesenou manželku, britský snímek Closed Circuit bude vyprávět o dvojici bývalých milenců (Eric Bana, Rebeca Hall), kteří proti sobě stanou v soudní síni jako žalobce a obhájce.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Jaroslav Jičínský
Narodil se v roce 1991 v Praze. Vystudoval Gymnázium Českolipská na pražském Proseku, v současnosti je studentem pražské VŠE. Na Topzine.cz působí od srpna 2011.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*