Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Návštěvnost kin v USA: Sci-fi snímek Po zániku Země je zklamáním

Petr Bělecký

Petr Bělecký

3. 6. 2013

Šesté pokračování snímku Rychle a zběsile si o minulém víkendu zopakoval první místo v žebříčku návštěvnosti. V závěsu se objevily dva snímky, které zažily premiérový víkend.

rychle-a-zbesile-6-trailer

Rychle a zběsile 6 je v zámořských kinech již druhým týdnem a zatím Torettův tým za své eskapády s auty, letadlem a tankem utržil částku 170 milionů dolarů, z nichž tento víkend čítá 35 milionů dolarů.

Druhých nejvyšších tržeb dosáhl v kinech za mořem snímek Podfukáři, který zažil premiérový víkend. Snímek o partičce zlodějů, jejichž vrcholným číslem je krádež peněz z banky, utržil při svém zahajovacím víkendu 28 milionů dolarů.

V závěsu se drží další snímek, který zažil premiéru na plátnech kin, a jedná se o film Po zániku Země, který při zahajovacích dnech utržil v kinech 27 milionů dolarů. Producenti však očekávali tržby okolo 40 milionů, a tak jsou pro ně dosavadní výsledky zklamáním.

video
play-sharp-fill

Na čtvrtém místě s bramborovou medailí se shodně objevily dva snímky s tržbami čítající 16,4 milionů dolarů. Jedná se o sci-fi snímek Star Trek: Do temnoty, pro který je to třetí týden v kinech, a vedle něho se objevil animák Království lesních strážců, zažívající na plátnech kin týden druhý.

Na kompletní přehled tržeb se můžete podívat níže:

[table id=176 /]

V dalším týdnu bude do kin lákat praštěná komedie Stážisti s Owenem Wilsonem a Vincem Vaughnem a vedle nich thriller Očista.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost kin v USA: Sci-fi snímek Po zániku Země je zklamáním