Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Návštěvnost kin v USA: O víkendu táhlo sportovní drama a Scary Movie

FOTO: Harrison-Ford-Chadwick-Boseman-42O patnáctém víkendu roku 2013 dobyly čelní místa amerického žebříčku návštěvnosti dvě novinky, každá ovšem z jiného soudku.

FOTO: Harrison-ford-chadwick-boseman-42-film

Dr. Indiana Jones na odpočinku. Zdroj: Warner

Sportovní biografie 42 pojmenovaná o čísle dresu prvního černošského baseballisty v americké nejvyšší soutěži sklidila ve svém premiérovém víkendu tržby ve výši 27,2 milionu dolarů a stanula tak na první příčce návštěvnosti v USA. Hlavní roli afroamerického hráče ztvárnil v novince Briana Helgelanda zatím spíše televizní herec Chadwick Boseman, záda mu kryje Harrison Ford v roli bojovníka proti xenofobii v oblasti sportu.

Na druhé pozici se umístila další premiéra, bláznivá parodie Scary Movie 5. Další přírůstek do série, která už si dávno nestřílí jen z hororů, utržila za uplynulý víkend v amerických kinech 15,2 milionů. Tentokrát nebudou ušetřeny filmy Počátek, Černá labuť či 127 hodin, prezident v podání Leslieho Nielsena však již bude chybět.

video
play-sharp-fill

Na třetí místo se vrátili Croodsovi, rodinka z dob, kdy se k večeři podával mamut s koprovou omáčkou. Animák si připsal na konto dalších 13,2 milionů a v původním znění jsou slyšet hlasy Nicholase Cage či Ryana Reynoldse, v českém znění pak Filipa Blažka nebo Bohdana Tůmy.

Čtvrtí skončili Bruce Willis, The Rock a jejich superhrdinská skvadra z akční sci-fi G. I. Joe 2: Odveta s tržbami ve výši 10,8 milionů dolarů. Na pátou příčku pak celkem tvrdě spadl vítěz z minulého týdne, hororový remake Lesní duch, za který se o víkendu v pokladnách kin vybralo 9,5 milionu.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=169 /]

Favoritem tohoto týdne je sci-fi Nevědomí s Tomem Cruisem, proti kterému byly postaveny pouze tři premiéry okrajovějších žánrů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost kin v USA: O víkendu táhlo sportovní drama a Scary Movie