Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Návštěvnost kin v USA: Mocný vládce Oz čaroval. Identity Thief pokořen

Petr Bělecký

Petr Bělecký

11. 3. 2013

Pohádkový příběh Mocný vládce Oz vstoupil v minulém týdnu do kin a hned si připsal veleúspěšný start. Příběh o čaroději ovládl žebříček tržeb a téměř se vyrovnal prosincovému vstupu Hobita do kin. A jak si vedly další filmové počiny?

FOTO: Mila Kunis a James Franco ve filmu Mocný vládce Oz

Kouzelní, okouzlující a úspěšní. Zdroj: Falcon

James Franco po boku tří okouzlujících čarodějek Mily Kunis, Rachel Weisz a Michelle Williams přilétl do kin s filmem Mocný vládce Oz a sklidil úspěch, na kterém se dá stavět. V prvním týdnu si film připsal 80 milionů dolarů, což je nejlepší start od premiéry Hobita v prosinci minulého roku.

Na druhé místo klesl snímek Jack a Obři, jenž tráví v kinech svůj třetí týden. Za ten uplynulý si film připsal 10 milionů dolarů, čímž se dostal na celkovou částku 40 milionů. Spektákl pod taktovkou Briana Singera tedy pomalu sbírá dolary, avšak k pokrytí rozpočtu, pohybujícího se okolo hranice 200 milionů dolarů, bude mít ještě co dělat.


Další propad zaznamenala komedie Identity Thief, která se tentokrát objevila na třetím místě s víkendovou tržbou 6 milionů dolarů. V případě Identity Thief se však stále jedná o úspěch, neboť diváci za film, s rozpočtem 35 milionů dolarů, nechali v kinech již úctyhodnou částku 116 milionů.

Do kin také nově vstoupil film Dead Man Down se stále oblíbenější herečkou Noomi Rapace a hned se s částkou 5 milionů dolarů ujal čtvrté pozice. Dolary pomalu sbírá také Oscarem oceněný film Terapie Láskou, jenž je pro studio Weinstein Company velkým úspěchem.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=163 /]

Tento týden se do zámořských kin podívá bláznivá komedie The Incredible Burt Wonderstone se Stevem Carellem nebo také ambiciózní snímek Paralelní světy s Kirsten Dunst.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost kin v USA: Mocný vládce Oz čaroval. Identity Thief pokořen