Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Muzikál Casanova: V Divadle Broadway se sejdou Vojtek a Vojtko

Redakce

Redakce

22. 5. 2013

Ve čtvrtek 23. května ovládne poprvé Divadlo Broadway nový český muzikál Casanova. Josef Vojtek si zazpívá společně s Marianem Vojtkem. Režíruje Filip Renč.

Foto: Casanova_Divadlo Brodway

Nový muzikál Casanova představí honosné kostýmy. Zdroj: Divadlo Broadway

Zdeněk Barták a Petr Markov se opět spojili a vytvořili pátý společný muzikál. Po předešlé spolupráci na muzikálu Baron Prášil se producent Oldřich Lichtenberg rozhodl svěřit režii do rukou Filipa Renče.

„Proto mě velmi potěšilo, když mu producent Olda Lichtenberg svěřil režii Casanovy. Ostatně – kdo by mohl mít k duši onoho vyhlášeného proutníka blíž než právě Filip?“ vyjádřil se k Renčovi autor libreta Petr Markov.

Muzikál Casanova dle tvůrců nevychází z žádné divadelní ani dramatické předlohy a k vytvoření libreta byla použita pouze historická fakta ze života hlavního hrdiny.

Foto: Casanova_Divadlo Brodway

Proutník Josef Vojtek zazpívá Casanovu.

Na zámek Duchcov přijede sestřenice majitele zámku hraběnka Karolína z Dubna se svojí americkou neteří Adélou Bulitovou. Na zámku pracuje Giacomo Girolamo Casanova jako knihovník.

Karolína je z Casanovy nadšená, ale Adéla chce pro jeho chování návštěvu ukončit. Karolína požádá svého bratrance hraběte z Valdštejna o pomoc a ten uzavře s Adélou sázku, že za deset dní změní na Casanovu názor.

Do hlavní role byl obsazen Josef Vojtek, s nímž režisér Renč pracoval na muzikálech Baron Prášil a Andílci za školou. Roli hraběte z Valdštejna získal držitel Thálie za již zmiňovaný muzikál Baron Prášil Marian Vojtko.

Casanova, Divadlo Broadway, hudba: Zdeněk Barták, libreto a texty písní: Petr Markov, režie: Filip Renč, hrají: Josef Vojtek, Marian Vojtko, Bohouš Josef, Radka Fišarová a další

Premiéra: čtvrtek 23. května

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Muzikál Casanova: V Divadle Broadway se sejdou Vojtek a Vojtko