×
TOPZINE.cz

Leonardo DiCaprio se chce otrávit kyanidem. Bude homosexuální génius

FOTO: Leonardo DiCaprio jako J. Edgar Hoover, Zdroj: distributor filmuHvězda filmu Počátek Leonardo DiCaprio by si rád střihl roli Alana Turinga, geniálního matematika a vědce, který i přes své úžasné nadání neskončil dobře.

FOTO: Leonardo DiCaprio jako J. Edgar Hoover, Zdroj: distributor filmu
Leonardo DiCaprio jako J. Edgar Hoover, Zdroj: distributor filmu

Poté, co se popral s vyobrazením J. Edgara, zakladatele a také ředitele FBI, dostal Leonardo DiCaprio chuť na další životopisný příběh. Tu se najednou objevil Graham Moore s novým scénářem k filmu The Imitation Game a Leo se může přetrhnou, aby hlavní role připadla právě jemu. O zrežírování The Imitation Game uvažuje tvůrce Šifry mistra Leonarda, Ron Howard.

Moore se pokusil oživit příběh o vzestupu a pádu slavného anglického matematika, logika a v neposlední řadě počítačového génia Alana Turinga, který se narodil roku 1912. Během druhé světové války pracoval dokonce pro Anglii jako dešifrovač tajných zpráv. Jeho zmučená duše génia a homosexuální orientace, za kterou byl policejně stíhán, možná přispěla k jeho rozhodnutí spáchat sebevraždu. Jednoho krásného dne si do jablka napustil trochu kyanidu a bylo po dalším géniovi.

Studio Warner Bros. o scénáři prohlásilo, že jej shledává nejzajímavějším projektem za posledních několik let. Na jeho konečné verzi usilovně pracuje Graham Moore společně s produkční Norou Grossmann a Idem Ostrowskym, který je vlastníkem práv na biografii Turinga nazvanou Alan Turing: The Enigma (Alan Turing: Hádanka).

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..