Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu J. Edgar: Leonardo DiCaprio je nejmocnějším mužem USA

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

21. 9. 2011

První plnohodnotný trailer na jednoho ze žhavých oscarových kandidátů je zde! Nový počin veterána Clinta Eastwooda podpořený nechybujícím Leonardem DiCapriem v roli J. Edgara Hoovera mrazí i na poli slabých dvou minut.

Leonardo DiCaprio jako J. Edgar Hoover, Zdroj: distributor filmu

Clint Eastwood se ve svých posledních filmech tak trochu drží zpátky. Rugbyové drama Invictus ani polokatastrofický Život po životě zdaleka nedosahovaly kvalit těch nejlepších počinů jednoho z nejoceňovanějších hollywoodských tvůrců. Po období klidu Eastwood naštěstí útočí nejtěžším možným kalibrem – biografií kontroverzního zakladatele FBI J. Edgara Hoovera.

A nebudeme troškařit. Na plátně se totiž dočkáme jak samotného založení FBI v roce 1935, tak smrti J. Edgara Hoovera v roce 1972. Život prodchnutý neústupným bojem se zločinem, ale také celou řadou skandálů (záliba Hoovera v ženských šatech), bude ležet na hereckých bedrech stále tak trochu nedoceněného Leonarda DiCapria, který i po čtrnácti letech od přelomového Titaniku stále bojuje s pověstí vyvoněného idolu náctiletých holčiček.

Ruku v ruce s obsáhlostí celého filmu jde také první plnohodnotná ukázka. Dvě a půl minuty jsou napěchované až po okraj informacemi, a hlavně stačí pokrýt jak dětství, tak téměř důchodový věk Hoovera. O herecké preciznosti DiCapria snad ani nemá cenu hovořit. Příjemným překvapením je trochu nestandardně zvolená gradace ukázky vzhledem k žánru filmu. Svižný střih a intenzivní hudební podkres láká do kin více než obstojně. Bohužel ne do těch českých, protože J. Edgar nemá v současné době stále oznámenou premiéru v ČR.

J. Edgar (J. Edgar)

Drama / Životopisný
USA, 2011

Režie: Clint Eastwood
Hrají: Leonardo DiCaprio, Armie Hammer, Judi Dench, Ed Westwick, Josh Lucas, Naomi Watts, Stephen Root, Lea Thompson, Dermot Mulroney, Jeffrey Donovan, Amanda Schull, Michael Rady, Christopher Shyer, Miles Fisher, Geoffrey Pierson, Scott Thomas

Premiéra v USA: 9. listopadu 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu J. Edgar: Leonardo DiCaprio je nejmocnějším mužem USA