×
TOPZINE.cz

Chyby z filmu Šifra mistra Leonarda: Da Vinci se obrací v hrobě

FOTO: Tom Hanks a Audrey Tautou ve filmu Šifra mistra Leonarda
Tom Hanks se svou zálibou v historii nezůstal pouze u luštění šifer. Zdroj: Bontonfilm

Šifra mistra Leonarda patří k filmům, které vzbudily všechny druhy emocí. Jedni na tento snímek nadávají a kritizují ho a druzí říkají, že jde o velmi povedený kousek. Nezáleží na tom, na jaké straně je pravda, ale jedna věc je jasná – chyb je ve filmu dost.

Mona Lisa vás sleduje!, Zdroj: distributor filmu

Uznávaný harvardský profesor Robert Langdon (Tom Hanks) je v Paříži kvůli přednáškám o symbologii. Po jeho vystoupení se za ním zastaví policista s velmi znepokojující fotografií, na které je zavražděný ředitel Louvru. Ještě před svou smrtí se pomaloval několika symboly, které nedávají francouzské policii ani policejnímu kapitánovi Bezu Fachemu (Jean Reno) smysl.

Za pomoci Sauniérovy vnučky Sophie (Audrey Tautou) a svého dlouholetého přítele Teabinga (Sir Ian McKellen) se Robert vydává na strastiplnou cestu plnou starodávného tajemství. Při jejich cestách po Francii a Anglii je jim Bezu Fache neustále v patách. A můžou si všichni navzájem věřit?

Filmové chyby

1. Chyba v dabingu – Když skoro na konci filmu Robert Langdon říká Sophii heslo, jakým otevřel kryptex, tak hláskuje A P P E L – jablko. Ale správně to je A P P L E.

2. Ke konci filmu, když se Langdon holí a řízne se, krev v umyvadle mění tvar. Ze začátku má tvar meče, jehož čepel se prodlužuje a je stále rovná. Při bližším záběru je zase čepel krátká a zahýbá téměř okamžitě.

3. Když je ředitel banky chce zastřelit a oni mu seberou auto, tak vyskočí z nákladového prostoru, ale nezavírají dveře (ještě v momentě, kdy ředitel střílí a je na něj záběr zepředu, jsou otevřené). Ale když odjíždějí, jsou dveře pečlivě zavřené.

FOTO: Audrey Tautou v Šifra mistra Leonarda
I dospělí si rádi hrajou

4. Když se skoro na konci filmu Langdom holí, tak se řízne. Ale když potom utíká k Louvru, na bradě nemá ani stroupek.

5. V Sophiiných vzpomínkách na dětství je její dědeček pořád stejně starý. V maskérně si asi nedali moc práce s jeho omlazením.

6. Biskup telefonuje v letadle přesto, že je to zakázané.

7. Jedním z hlavních rysů Kapituly ve Westmisterském opatství je dlážděná podlaha – dlaždice jsou červené, malé, osmiboké a ručně malované. Ve filmu jsou velké hladké cihly.

FOTO: Ian McKellen v Šifra mistra Leonarda
Do hodného dědečka má daleko

8. Když je Aringarosa zastřelen Silasem, vidíme, jak padá na podlahu. Během jeho pádu se mění pozice jeho kříže na hrudi mezi širokými a úzkými záběry.

9. V koupelně v Louvru dá Sophie GPS do mýdla a vyhodí ho z okna na projíždějící kamión. Ve skutečnosti by se to tak nestalo. V koupelnách v Louvru totiž nejsou okna.

Šifra mistra Leonarda (The Da Vinci Code)

Mysteriózní/Thriller
USA, 2006, 149 minut

Režie: Ron Howard
Hrají: Tom Hanks, Audrey Taoutou, Jean Reno, Ian McKellen, Paul Bettany, Alfred Molina, Seth Gabel, David Saracino, Dan Brown, Matthew Butler

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..