Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Květnový editorial: Poradíme, jak zhubnout do plavek, a rozpitváme Piráty z Karibiku 4

Radek Lang

Radek Lang

1. 5. 2011

Co vás v květnu čeká na Topzinu? Spousta zajímavých témat! Nechte si přiblížit, na co se u nás v měsíci lásky těšit.

Čtvrtí Piráti z Karibiku připlouvají do kin Zdroj: distributor filmu

Film a TV se bude věnovat novým Pirátům z Karibiku

Asi největší filmovou událostí v květnatém měsíci květnu je pokračování Pirátů z Karibiku. Kromě Johnnyho Deppa jako kapitána Jacka Sparrowa se vrátí ještě nablýskaná auta v Rychle a zběsile 5 nebo parta opilých kamarádů v Pařbě v Bangkoku. Na všechny tyto filmy plus na mnoho dalších u nás najdete recenze! Dále se můžete těšit na profil Penélope Cruz, která se objeví právě ve čtvrtých Pirátech, nebo Christopha Waltze, po Hitlerovi nejznámějšího nácka.

Hudba přinese exkluzivní rozhovor

Hned na začátku května vyrazíme na křest nového alba Eddie Stoilow a přineseme soutěž o deset těchto alb. Také začíná festivalová sezóna, Majáles propukl v Hradci Králové a naši redaktoři budou i na dalších třech Majálesech – v Brně, Plzni a samozřejmě v Praze. Květen je též měsícem festivalu Mezi Ploty, kam se díky naší soutěži můžete dostat zdarma.

Také se můžete těšit na exkluzivní rozhovor s kapelou Gipsy Kings, která na podzim vystoupí v Brně. Naše redaktorka a fotografka za nimi jedou až do Budapešti, abychom jako jediní na českém internetu rozhovor čtenářům nabídli.

Literatura rozpitvá veletrh Svět knihy

Bez povšimnutí nenecháme první máj ani další dny lásky. Připravujeme čtení do trávy nebo profil romantického německého básníka Novalise.

Jiří Dědeček Foto: Kateřina Mikešová, Topzine.cz

Ivan Klíma, Jiří Dědeček Foto: Kateřina Mikešová, Topzine.cz

Recenzovat budeme novou sbírku Jiřího Dědečka Slizké písně, která obsahuje autorovy juvenilie, nebo soubor „dospělých pohádek“ Jana Wericha DeoDuši.

Reflektovat budeme knižní veletrh Svět knihy, který do pražského veletržního paláce zavítá na tři dny od 12. května. Přineseme souhrnnou reportáž, krátké rozhovory s účastníky veletrhu a výsledky cen, které se v rámci veletrhu udělí (například prestižní ocenění pro mladé spisovatele Cena Jiřího Ortena). Na začátku května se těšte na rozhovor s českým překladatelem japonského autora Haruki Murakamiho.

Divadlo odhalí, jaké je to žít s Hitlerem, Stalinem a Havlem

V květnu, měsíci lásky a rozkvetlých stromů, se milovníci dramatu mohou těšit hned na několik recenzí připravovaných premiér. Divadlo Na Vinohradech připravilo hru Cyrano, Divadlo Kalich Zločin v posázavském pacifiku a Divadlo v Řeznické inscenaci Ingmar Bergman. Můžete se těšit i na srovnání zpracování v poslední době velmi diskutované hry Gottland, kdy vám přineseme recenzi jak zpracování Švandova divadla, tak ostravského Divadla Jiřího Myrona.

Na romantickou notu zahrají herci Divadla Palace, kteří představí hru Cena za něžnost nebo herci Národního divadla, kde bude uvedena Třicátá Marinina láska. Premiéru chystá i Viola a máme se na co těšit, v nové hře zjistíme, jak vypadá Můj život s Hitlerem, Stalinem a Havlem. O všech dalších divadelních akcích vás bude Topzine.cz exkluzivně informovat po celý květen!

Umění si exkluzivně popovídá se známým zahraničním architektem

V květnu vám přineseme více informací ze zahraničních výstav, protože bude na co se dívat. Vídeň na jaře doslova ožívá zajímavými a významnými výstavami. Například v Belvederu je k Vidění cyklus prací od Egona Shieleho – portréty a (jak jinak) autoportréty.

Na návštěvu do České republiky přijede světoznámý Architekt Michael Reynolds – svoje energeticky soběstačné domy, které spíš připomínají bizarní sochy, staví ze všemožného odpadu, pneumatik či plastů. Můžete se těšit na rozhovor, který Topzinu přislíbil poskytnout.

Móda a styl vás připraví na léto

Připravíme se na léto. Vyzbrojíme vás radami, jak sehnat ty pravé plavky pro vaši postavu a které sluneční brýle budou nejvíc slušet vašemu tvaru obličeje. Poohlédneme se po stylové pokrývce hlavy, která vás ochrání před sluníčkem na pláži i ve městě a těšit se můžete i na další doplňky, bez kterých si léto nedokážeme představit.

Zdraví a sex vám poradí, jak zhubnout do plavek

Je tu jaro, lásky čas, a tak si řekneme, jak se líbat pod rozkvetlým stromem. Navážeme na seriál fobií a závislostí z minulého měsíce a přiblížíme si klaustrofobii, workholismus, fetišismus a sociální fobii. Hezké počasí nás nutí zhubnout do plavek, a proto si řekneme, jak na to. Krása ale není všechno a nemoci se nám nevyhýbají. Co s takovou cystou na vaječníku? To vše a ještě více se dozvíte v naší jarem vonící rubrice.

Pařížský palác Louvre, Foto: Martin Blaťák, Topzine.cz

Cestování přinese řadu tipů na víkend

Květen je již ideální měsíc na cestování a poznávání krás u nás i ve světě. Budeme se snažit vás přímo zahltit tipy na výlety a víkendy, provedeme vás akcemi na našich hradech a zámcích či brněnskou muzejní nocí. Podíváme se i za hranice, do slavné Monetovy zahrady v Giverny a doporučíme vám, jak ušetřit v Paříži. V neposlední řadě vás detailně seznámíme s Couchserfingem a lehce zavadíme o tipy na letní dovolenou 2011.

Vzdělání a kariéra neopomine maturity

Květen je pro všechny studenty synonymem pro období zkoušek, proto ani Vzdělání a kariéra na tyto zlé časy nezapomíná. Plánujeme maturitní speciál last minute, ve kterém se dozvíte co a jak u maturity nedělat, na co si dát pozor nebo jak naplánovat maturitní večírek. Podíváme se na zoubek i letním pracovním výletům do zahraničí a nezapomeneme na rozhovor se zajímavým člověkem.

Technologie a hry vyzkouší hry pro Nintendo 3DS

Květen je pro všechny fanoušky moderní zábavy dlouho očekávaným měsícem. Rubrika Technologie a hry připravuje pro své čtenáře recenze pecek jako L. A. Noir, Brink a v neposlední řadě F.E.A.R. 3. Plně se také rozjede seriál zabývající se hrami na Nintendo 3DS.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Květnový editorial: Poradíme, jak zhubnout do plavek, a rozpitváme Piráty z Karibiku 4