Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Kristýna Kociánová v Klicperově divadle září jako sluníčko

„Určitě nejsem leklá, i když jsem ve znamení ryb!“ píše herečka na svém blogu na internetu. Mladá a okouzlující Kristýna Kociánová v Klicperově divadle v Hradci Králové září jako sluníčko už pátou sezónu!

FOTO: Kristýna Kociánová

Kristýna Kociánová Zdroj: klicperovodivadlo.cz

Diváci ji znají jako rozverné dětské stvoření ze hry Zdravý a nemocný, kde hrála naivní dívenku Angelinu, ale i jako senilní a přísnou Babičku Hitlerku ze hry Arnošta Goldflama Ženy a panenky.

Její talent je nesporný. V Hradci začínala naivními dětskými rolemi jako Angelina ve Zdravém a nemocném nebo v Revizorovi jako dcera hejtmana. Rok od roku zraje a dostává stále vyrovnanější a odvážnější postavy, které ve svém nitru ale zůstávají lehce dětskými. Kristýna Kociánová má talent od přírody lidi bavit a rozveselovat, proto je ve svém živlu v komedii, ale i vážná role jí sluší! Když se rozzáří a usměje se na všechny diváky, odzbrojí každého.

FOTO: Herečka Kristýna Kociánová

Civilní foto mladé herečky

Její talent z ní přímo čiší. Babičku Hitlerku v Goldflamově představení hraje jako svérázná diktátorka. Ovšem podobnost s nacistickým pohlavárem je jen zdánlivá. Kociánová je sice dominantní, ale s feministickým duchem. Tato role Kociánovou přenesla do důchodového věku, ale přesto si s touto těžkou úlohou dokázala poradit.

Babička Kociánová je jakýmsi Hitlerem v sukni

Nejen ona, ale i dalších pět hereček se převtělilo do věku, ve kterém nežijí. Goldflam záměrně obsadil starší herečky do mladších rolí a rolí babiček a prababiček se zhostily nejmladší členky souboru. Groteska plná smíchu, písniček, ale i ironie a nadsázky z vlastního života ženy nenechá nikoho chladným! Goldflam má rád herečky z Klicperova divadla, už předtím zrežíroval Dámskou šatnu a vsadil na kvalitní obsazení!

Foto: Kristýna Kociánová na jevišti

Mladá herečka se svým okouzlujícím úsměvem

Kristýna Kociánová ve hře vyčnívá svým nadáním, do hry vstupuje jen tak z hlediště, kde sedí mezi diváky a rozčiluje se nad svou dcerou! Říká svým vnučkám, ale i dceři, co mají dělat, a co nedělají dobře. Svou dceru terorizuje výčitkami, podle ní je až moc hodná a na svoji dobrotu doplácí.

Její hlas jen tak nezapomenete

Hereččin hlas všechny odzbrojí, dokonce předčí i ostatní herečky. Kociánová umí svůj hlas rozvrstvit do několika poloh, a dokonce je slyšet i v posledních řadách hlediště a na balkóně. Umí změnit polohu hlasu tak, že je k nepoznání. Umí zahrát stejně tak dobře senilní babičku, jako mladou dívenku Angelinu.

Foto: Kociánová jako Babička Hitlerka

Kociánová jako Babička Hitlerka

Kristýna Kociánová hraje Babičku Hitlerku tak věrohodně, že i její mimika a gestikulace je srovnatelná s německým diktátorem – úsečná a přímá. Na diváky, ale i na své příbuzné se mračí, a pomáhá si k tomu i holí! Její kostým vypadá jako uniforma a do posledního kousku má na šatech všechno perfektní. Klobouček na hlavě, šátek přísně uvázaný kolem krku a lodičky, to vše připomíná armádní velitelku!

Na herečku je radost pohledět

Kristýna Kociánová v Hradci za pět let vyrostla do tak rozdílných a nádherných rolí, že je svátkem se na ni dívat. Roste a sílí v každé inscenaci, v každém obraze. Na diváky se směje a rozdává lidem štěstí a dobrou náladu.

Foto: hra Marná lásky snaha

Kociánová v nové komedii Marná lásky snaha

Hradec by bez Kociánové nebyl Hradcem. Klicperovo divadlo svítí a žije i díky ní! Ona je vděčná za každého diváka a říká: „Můj vysněný divák je, existuje, je tedy přítomen tady v sále!“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kristýna Kociánová v Klicperově divadle září jako sluníčko