Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Krev na křídlech na DVD: Megan Fox narostla křídla. A zavřeli ji do klece

Jan Novotný

Jan Novotný

6. 1. 2012

Publiku se představuje další kráska, které narostla křídla. Místo labutích křídel Natalie Portman jsou to andělská křídla svůdné Megan Fox.

FOTO: Krev na křídlech

Filmová role Lily krásu Megan Fox několikrát umocňuje, Zdroj: distributor filmu

Film

Tento romantikou nabitý thriller vypráví příběh životního ztroskotance a jazzmana Nateho Poola (Mickey Rourke) pronásledovaného smůlou. Je to příběh o naději na spásu a také o mladé dívce Lily (Megan Fox), jež je držena jako atrakce v kleci cirkusáků. Doslova. Jestli je to anděl, nebo pouze ptačí žena, jak sama tvrdí, nechává tvůrce na divákovi.

Herec Mickey Rourke se v roli Natea Poola objevuje ve svém country image, který rád nosí i ve skutečnosti.

Ve své místy až syrové upřímnosti a tajemném závoji film připomíná směs oscarového snímku Černá labuťNatalií Portman a trpkého příběhu country hudebníka Jeffa Bridgese z filmu Crazy Heart.

Šťouravý divák si jistě všimne pár nedokonalostí, kterých se tvůrci dopustili ve scénáři. Jenže všechno je na svém místě, přesně tak, jak by mělo. Při pozornějším a trpělivém sledování se vše vysvětlí, takže není důvod k pobuřujícím myšlenkám na adresu tvůrců již od začátku.

Ano, pár nevysvětlených momentů film obsahuje, ať už jde o odehrané koncerty s už prodanou trumpetou, nebo o indiány, kteří zprvu vyvolávají pocit, že to scénárista s individuálním dokreslením hodně přehnal. Byl-li to úmysl, nebo ne, nevím. Ale vzhledem k celkovému dojmu z filmu lze tyto detaily jednoduše tolerovat.

Připomeňte si labutí křídla oscarové Natalie Portman. Černá labuť se ale v naší recenzi nedočkala vysokého hodnocení!

Především je třeba upozornit na pravděpodobně doposud nejlepší herecký výkon modelky Megan Fox. Postava Lily coby zrcadlo krásy, čistoty a křehkosti v podobě nešťastného anděla je úžasná. O něco horší bylo uvěřit hlavnímu mafiánovi (Bill Murray), že svou roli drsňáka myslí opravdu vážně. Murray ve filmu bohužel nehrál, on tam jenom byl. Jako by mu tvůrci ani neukázali scénář. Možná kdyby dostal větší prostor. Možná.

FOTO: Krev na křídlech

Megan Fox ukázala mnohem více, než to, že hrát umí

Už někde od poloviny filmu kde koho zřejmě napadne, jaká asi bude závěrečná pointa. Svými bajkovými prvky nutí k myšlence, že jednou musí dívka odletět, vždyť má křídla. Až do poslední chvíle. Oba hrdinové si tajemství vysvobození totiž nechávají až na úplný konec, což může diváky, zvlášť když tempo je dost nenucené, trochu odradit. Ale nenechte se! Okřídlené dílo podtrhává ponurá, ale docela líbivá hudba, která tuto tragédii (?) umocňuje na překvapivý a poměrně nezvyklý zážitek.

DVD

Disk je, narozdíl od filmu, naprosto o ničem. Bez větších možností nastavení, bez bonusů. U volby zvuku je lepší zvolit originální znění z důvodu nesrovnatelně horšího českého dabingu. U tohoto díla by to totiž byla několikanásobná škoda.

Krev na křídlech (Passion Play)

Drama / Thriller
USA, 2010, 94 min

Režie: Mitch Glazer
Hrají: Mickey Rourke, Megan Fox, Kelly Lynch, Bill Murray, J. Nathan Simmons, Arron Shiver, Rhys Ifans, Robert Wisdom

Zvuk: český, anglický (DD 5.1)
Titulky: české, české pro neslyšící
Bonusy:

Hodnocení filmu: 4****
Hodnocení DVD: 1*

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Krev na křídlech na DVD: Megan Fox narostla křídla. A zavřeli ji do klece