Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Krabičková dieta. Pomůže vám s úpravou stravování, ale není pro každého

Redakce

Redakce

3. 3. 2012

Českou republiku v minulém roce zaplavil boom takzvaných krabičkových diet. Společnosti slibují čerstvé, chutné a kaloricky nenáročné menu, které vám na přání dovezou domů, do práce, nebo do fitka. Pojďme se podívat, co je na této dietě tak neodolatelné.

FOTO: Krabičková dieta

Takto může vypadat váš oběd, pokud se rozhodnete pro krabičkovou dietu. Zdroj: sxc.hu

Každá úprava stravovacích návyků s sebou přináší nutná omezení. Nejen že je nutné omezit nezdravá jídla, ale je také potřeba zvyknout si na nový stravovací či redukční režim, který by ideálně měl být doprovázen pohybovou aktivitou. Pak bude redukce váhy účinná a trvalá.

Jak ovšem docílit toho, aby bylo každé jídlo vyvážené, zdravé a v ideálním množství?

Hubnutí na míru

Dodržování takzvané krabičkové diety je zcela snadné. U firmy, která rozváží krabičky s jídly ve vašem okolí, si jednoduše objednáte stravu až domů. Je možné si vyzkoušet dietu jen na týden, abyste zjistili, zda vám vyhovuje. Jídelníček by měl být sestaven na míru podle vašeho bazálního metabolismu, výdeje energie a cíle vaší diety.

Každý den vám bude na dohodnuté místo dodávána kompletní várka pěti jídel, která máte za den zkonzumovat.

Dieta bez vaření?

Je tedy jasné, že jídlo je již hotové, maximálně je nutné ho ohřát. Pokud je člověk opravdu odhodlaný a konzumuje jen to, co má v krabičkách, pak by dieta měla fungovat. Přidáme-li vhodné pohybové aktivity (například v čase, který jsme ušetřili tím, že nemusíme vařit), máme vyhráno. Téměř.

Kvalita je různá

Je ovšem otázkou, zda je taková dieta vhodná pro každého. Den krabičkové diety stojí (i s dovozem) zhruba 250 korun, je tedy jisté, že pokud by měl člověk vařit pouze pro sebe, pak náklady na týden mohou vyjít na méně peněz. Většinou platí, že pokud za krabičky utratíte peníze, je škoda je nesníst nebo si dietu kazit nočním rabováním ledničky.

Tento způsob diety je ale poměrně drahý a navíc pokud člověk rád vaří, pak ho pouhé ohřívání jídla neuspokojí. Kvalita jídla v krabičkách se liší podle dodavatele, je tedy vhodné si zjistit reference na firmu, kterou jste si vybrali.

Krabičky nejsou trvalým řešením

Dalším rizikem této diety je doba, po kterou ji chcete dodržovat. Vzhledem k tomu, že spíše než jednorázové omezení jídelníčku je vhodnější dlouhodobá úprava stravovacích návyků, je důležité, zda podobný režim dokážete udržet i po ukončení diety.

Čtěte také: Recept na zdravý koktejl Smoothie

Ovšem pokud se inspirujete jídelníčkem, který je vám servírován dodavatelskou firmou, a budete schopni ho dodržovat, pak překonáte i skok z krabiček zpět na normální jídlo.

Krabičková dieta je pohodlným způsobem, jak upravit stravovací návyky, pokud vaše původní nebyly úplně správné. Ovšem určitě není dlouhodobým řešením toho, jak se stravovat, obzvlášť pokud rádi vaříte a občas si rádi gastronomicky zahřešíte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Krabičková dieta. Pomůže vám s úpravou stravování, ale není pro každého