Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Kluci jsou stále v akci a stále žádáni

Redakce

Redakce

21. 11. 2010

Zatímco, lehce řečeno, v minulém století se předháněly televizní kanály v počtu soutěžních pořadů, dnes už jsme se od chytrých hlav přesunuli k jídlu. Kuchařský pořad můžeme naladit téměř každý den nějaký. Jeden z prvních pořadů, trvajících dodnes, již v roce 2005 připravila Česká televize, a to se sympatickými mladíky Filipem Sajlerem a Ondřejem s příznačným jménem Slaninou.

Kluci v akci, Zdroj: Česká televize

Kluci v akci se nepohybují ve vyhraněném stylu, stále objevují nové kuchyně. Nejčastěji ale zůstávají u české kuchyně, snaží se díky televizi divákům ukázat, jak sám Filip Sajler říká, že vaření je zábava, zapomeňte na dřinu.

Mladost obou kuchařů, kteří mají bohaté zkušenosti z ciziny, dává pořadu nádech veselosti a hravosti, která se dá využít i v kulinářském umění. Objíždějí kdejaké kuchařské mecheche, aby nám ukázali různé místní dobroty, tradice v kuchyni kdejakých krajin.

Žádná nuda v kuchyni

Nechybí ani hosté, vybraní šéfkuchaři, také české celebrity, gurmáni, specialisté na ryby, divočinu, vánoční cukroví, vše, na co pomyslíte. Originalitou Kluků je i jejich nestálost v kuchyni. Díly jsou točeny i mimo televizní kuchyň.

Za ta léta s Kluky jsme se mohli dostat po jejich boku do gastronomických učilišt, do jídelny na základní škole, do závodní kuchyně a do podobných jinak nepřístupných prostorů.

Kluci v akci s hosty, zdroj Česká televize

Okruh receptů se tradičně střídá s ročními obdobími, aktuální částí roku. Zatímco jsme koncem léta grilovali, na podzim jsme pekli zvěřinu, lovili ryby a vařili českou podzimní klasiku.

A nyní už můžeme připravit svatováclavské menu a pomalu se chystat na zimní vůni z kuchyně. Recepty nejsou vždy však jen hlavní jídla, pro zpestření jsou často přidávány recepty nápojů, dezertů, koláčů či dokonce zmrzlin, ale také polévek či salátů a omáček. Každý si přijde na své.

Během 25 minut Kluci představí vždy tři recepty, jejichž ingredience si můžete opisovat z televizních titulků, nejlépe však v klidu najít na webových stránkách České televize, kde je celý archív všech pořadů i s popsanými recepty. Některé z něj jsou zde na ukázku.

Hrachové karbenátky, zdroj Česká televize

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kluci jsou stále v akci a stále žádáni