Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Klíč králů: Herci vyšli v kostýmech do ulic. Broadway připravuje premiéru

Už za měsíc se pražská muzikálová scéna rozroste o další kousek. Hudebník Daniel Landa a jeho manželka, režisérka Mirjam Landa v těchto dnech ladí svoji původní rockovou operu Klíč králů. Herci se poprvé ukázali v kompletních kostýmech.

Rušná ulice Na Příkopě se stala místem, kde se herci a zpěváci nového muzikálu Klíč králů ukázali v kompletních kostýmech a líčení nejen novinářům, ale i náhodným chodcům. Při této příležitosti v centru Prahy vznikla na pár dní oddechová zóna, které vévodí trůn obklopený lehátky zvoucími ke královskému odpočinku.

Čtěte také: Muzikál Kapka medu pro Verunku nás přenese do pohádky

Netradiční tisková konference, při které si herci v čele s Vilémem Čokem užívali zájmu překvapených kolemjdoucích, se přesunula do Divadla Broadway. Zde jsou v těchto dnech v plném proudu zkoušky nové rockové opery.

FOTO: Markéta Procházková a Tomáš Trapl

Poznali byste Markétu Procházkovou a Tomáše Trapla? Foto: Jana Kumherová, TOPZINE.cz

„Koukej, mám nové uši,“ přišel se na pódium pochlubit režisérce Tomáš Trapl coby Čaroděj ohně. „Vypadáš jako elf, a to nejsi,“ poslala ho zpátky do kostymérny nespokojená Mirjam Landa. Jinak ale nutno uznat, že kostýmy se výtvarníkovi Romanu Šolcovi povedly. Mísí v sobě výpravnost, pohádkovost i strašidelnost.

Muzikál Klíč králů, který bude mít premiéru 10. října v Divadle Broadway, má podle plakátů všechny předpoklady ke sklízení úspěchů. Hudbu, texty i libreto pro něj napsal oblíbený hudebník Daniel Landa. „Jsem šťastná, že měl ty koule pustit se do takového díla, které bude obrovskou obžalobou našich současných vládců,“ říká jeho žena a zároveň režisérka projektu Mirjam Landa.

Příběh začíná vyschnutím jediného pramene ve Městě středů, jehož obyvatelstvo se skládá z Lidí, Elfů, Upírů, Ušounů a Zombíků. V hlavních rolích se představí ostřílené osobnosti pražského muzikálového nebe jako Petr Kolář, Ondřej Ruml, Marian Vojtko, Markéta Procházková nebo již zmínění Tomáš Trapl a Vilém Čok.

Klíč králů (rocková opera)

Hudba, texty a libreto: Dan Landa
Režie: Mirjam Landa
Kostýmy: Roman Šolc

Hrají: Josef  Vojtek/Tomáš Trapl, Petr Kolář/Jan Apolenář, Marian Vojtko/Radim Schwab, Vilém Čok/Filip Groger, Jakub Šlégr/Tomáš Hundža, Henrich Šiška/Michal Slaný, Ondřej Izdný/Ondřej Ruml, Markéta Procházková/Vanda Konečná

Premiéra: 10. října

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Klíč králů: Herci vyšli v kostýmech do ulic. Broadway připravuje premiéru