Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Kapka medu pro Verunku: V Hybernii se přesuneme do pohádky

Anna Kottová

Anna Kottová

10. 9. 2012

FOTO: Kapka medu pro VerunkuDivadlo Hybernia plánuje na začátku sezony muzikálovou premiéru. Pohádkový příběh s názvem Kapka medu pro Verunku je určený především dětem. I když obsazení je věkově různorodé. Nejmladšímu herci je deset let a nejstaršímu sedmdesát.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/kapka-medu/]

Původní český muzikál vznikl na motivy příběhu Jana Pixy a uvidíme v něm známé pohádkové postavy jako čerty, vodníky, ježibaby nebo Popelku či Zlatovlásku.

Čtěte také: Vybrali jsme nejlepší muzikály české scény

V hlavních rolích se představí například Jiří Zonyga, Kamil Střihavka, Ondřej Ruml, Bára Basiková nebo Michaela Nosková. Na režijní stoličku se posadil Jaroslav Hanuš, který stojí za televizními seriály Život na zámku nebo Náměstíčko.

Hudby se chopila mladá trojice, a to František Pytloun, Petr Kutheil a Tomáš Beran. Scénu navrhl Martin Černý, který letos získal Cenu Alfréda Radoka.

Na jednom pohádkovém ostrově mají své místo tři pohádková království. Honzovsko pojmenované dle Hloupého Honzy, který přemohl draka. Dále zde sídlí Zlatovláskov, který vznikl po svatbě Jiříka s princeznou Zlatovláskou. A posledním královstvím je Popelkov, kde vládne princ Miroslav s krásnou Popelkou.

FOTO: Kapka medu pro Verunku

Vodníci už spřádají plány. Zdroj: Kapka medu pro Verunku

Ve všech třech královstvích už se narodila nová generace, která má převzít vládu. Nesmíme zapomenout na ukrytou část ostrova, kde vládne Královna přírodních sil. Ta se rozhodne vyřešit konflikt mezi dvěma mladými princi, kteří bojují o srdce Verunky, dcery Jiříka a Zlatovlásky.

Hlavní linie muzikálu je pohádková, vedlejší se ale zaměřuje na negativní společenské a ekologické jevy, na které se snaží pomocí nadsázky a humoru upozornit ty nejmenší.

„Začínáme opravdu v pohádce a pátráme, kdy se stala ta chyba, kterou se naše společnost dostala do situace, v jaké je,“ řekl již dříve scenárista Jan Pixa. Proto se bude hrát muzikál i pro školy.

Kapka medu pro Verunku

Divadlo Hybernia

Scénář: Jan a Alena Pixovi
Hudba: Petr Kutheil, František Pytloun, Tomáš Beran
Režie: Jaroslav Hanuš

Účinkují: Bára Basiková, Kamil Střihavka, Jiří Zonyga, Jan Toužimský, Ondřej Ruml, Jiří Štědroň, Petr Kutheil a další

Premiéra: 15. září

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kapka medu pro Verunku: V Hybernii se přesuneme do pohádky