Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Klaxons jsou zpět s novým singlem. Návrat ke kořenům či propadák?

Vojtěch Tkáč

Vojtěch Tkáč

5. 2. 2014

Uběhly skoro čtyři roky od vydání posledního počinu britských oblíbenců Klaxons. Na scénu se zakladatelé new raveu vracejí se singlem There Is No Other Time, ve kterém se snaží navázat na úspěšný debut. Ne však zcela obstojně.

Fanoušci na adresu nové písně rozhodně nešetří kritikou. Na internetu ji přirovnávají k hitparádám devadesátých let či parodii rané tvorby Klaxons. Svým způsobem se nemýlí. There Is No Other Time má sice chytlavou melodii, postrádá však drive, svěžest a říznost, se kterou londýnské trio dříve excelovalo.

Za světlou stránku lze označit zapamatovatelný refrén, ten ovšem sám o sobě nedokáže vykompenzovat energii, na níž jsme byli zvyklí například u starších hitů Golden Skans a Atlantis to Interzone. Otázkou zůstává, jakých dalších skladeb se na třetí řadovce, která vyjde na jaře, dočkáme. Spolupracovat na ní bude například producent James Murphy či Tom Rowland z legendárních The Chemical Brothers.

Londýnští Klaxons s prvním albem Myths of the Near Future v roce 2007 doslova ovládli britskou scénu a se svou směsicí elektroniky, kytar a fosforujícího oblečení utvořili styl, který lidé začali nazývat new rave. Následovali je skupiny jako Hadouken!, Does It Offend You Yeah? a Crystal Castles.

FOTO: Klaxons

Klaxons na Rock for People 2013. Foto: Rastislav Bača, TOPZINE.cz

Také v České republice si žánr našel příznivce a zmíněné kapely se zanedlouho staly stálicemi českých a slovenských festivalů. Naposledy u nás Klaxons zahráli na loňském ročníku Rock for People, letos se chystají například na Grape festival do sousedního Slovenska a nebo na legendární Sziget do maďarské Budapešti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Klaxons jsou zpět s novým singlem. Návrat ke kořenům či propadák?