Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Festival Sziget 2014 má první jména. Přijedou Placebo QOTSA i Klaxons

Martin Peška

Martin Peška

24. 1. 2014

Organizátoři festivalu Sziget mají hned několik argumentů proč v termínu od 11. do 18. srpna navštívit ostrov na Dunaji v srdci maďarské Budapešti. Potvrdili totiž účast Placebo, Queens of the Stone Age, Calvin Harris či Klaxons.

video

Kvůli větší šanci na získání zvučnějších jmen pro festival se pořadatelé rozhodli hudební přehlídku na Óbudai Island uskutečnit letos o týden později.

„Posun termínu Szigetu o jeden týden později vnímáme jako správné rozhodnutí, protože nyní můžeme potvrdit lepší jména než vloni touto dobou,“ potvrdil Károly Gerendai, zakladatel a hlavní organizátor Sziget Festivalu.

Informace o festivalu
Vystoupí: Queens of the Stone Age, Calvin Harris, Placebo, Klaxons a další.
Datum: pondělí 11. až pondělí 18. srpna.
Místo: Obudai Island (Május 9. park, Budapešť).
Vstupenky: jednodenní 50 euro, týdenní 209 euro.

FOTO: PlaceboSziget Festival letos slibuje mix tvrdší rockové muziky i mainstreamovou elektronickou hudbu. Do Budapešti dorazí legendární rocková kapela Queens of the Stone Age z Kalifornie, skotský zpěvák, skladatel, producent a DJ Calvin Harris nebo populární Placebo v čele se zpěvákem Brianem Molkem.

Seznam doposud potvrzených rockových jmen doplňuje londýnský projekt Bastille, americká kapela Imagine Dragons a indie rockeři Klaxons.

Zástupcem taneční hudby se stane nizozemský DJ Laidback Luke a belgický skladatel a zpěvák Stromae mísící elektro s hiphopem, eurodancem a prvky africké hudby.

FOTO: Starlight Girls„Jako zcela vzrušující element letošního ročníku se svým unikátním, alternativním zvukem i vzhledem budou bezesporu Starlight Girls. Tvorba této brooklynské kapely, žijící ve víru zábavy, čerpá z toho nejlepšího, co na hudbě milujeme – vychází z hudebního vlivu od 20., 30., 40., 50., 60., 70., 80., 90. let, i její budoucnosti,“ uzavřel seznam mluvčí festivalu Přemysl Štěpánek.

Sziget Festival, který se poprvé konal v roce 1994 pod názvem Eurowoodstock a hostil kapely jako The Birds, Jefferson Starship nebo Jethro Tull, se dnes může pochlubit 60 pódii, jejichž program láká okolo 400.000 návštěvníků každý den.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Sziget 2014 má první jména. Přijedou Placebo QOTSA i Klaxons