Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Festival Sziget 2014 má první jména. Přijedou Placebo QOTSA i Klaxons

Martin Peška

Martin Peška

24. 1. 2014

Organizátoři festivalu Sziget mají hned několik argumentů proč v termínu od 11. do 18. srpna navštívit ostrov na Dunaji v srdci maďarské Budapešti. Potvrdili totiž účast Placebo, Queens of the Stone Age, Calvin Harris či Klaxons.

video
play-sharp-fill

Kvůli větší šanci na získání zvučnějších jmen pro festival se pořadatelé rozhodli hudební přehlídku na Óbudai Island uskutečnit letos o týden později.

„Posun termínu Szigetu o jeden týden později vnímáme jako správné rozhodnutí, protože nyní můžeme potvrdit lepší jména než vloni touto dobou,“ potvrdil Károly Gerendai, zakladatel a hlavní organizátor Sziget Festivalu.

Informace o festivalu
Vystoupí: Queens of the Stone Age, Calvin Harris, Placebo, Klaxons a další.
Datum: pondělí 11. až pondělí 18. srpna.
Místo: Obudai Island (Május 9. park, Budapešť).
Vstupenky: jednodenní 50 euro, týdenní 209 euro.

FOTO: PlaceboSziget Festival letos slibuje mix tvrdší rockové muziky i mainstreamovou elektronickou hudbu. Do Budapešti dorazí legendární rocková kapela Queens of the Stone Age z Kalifornie, skotský zpěvák, skladatel, producent a DJ Calvin Harris nebo populární Placebo v čele se zpěvákem Brianem Molkem.

Seznam doposud potvrzených rockových jmen doplňuje londýnský projekt Bastille, americká kapela Imagine Dragons a indie rockeři Klaxons.

Zástupcem taneční hudby se stane nizozemský DJ Laidback Luke a belgický skladatel a zpěvák Stromae mísící elektro s hiphopem, eurodancem a prvky africké hudby.

FOTO: Starlight Girls„Jako zcela vzrušující element letošního ročníku se svým unikátním, alternativním zvukem i vzhledem budou bezesporu Starlight Girls. Tvorba této brooklynské kapely, žijící ve víru zábavy, čerpá z toho nejlepšího, co na hudbě milujeme – vychází z hudebního vlivu od 20., 30., 40., 50., 60., 70., 80., 90. let, i její budoucnosti,“ uzavřel seznam mluvčí festivalu Přemysl Štěpánek.

Sziget Festival, který se poprvé konal v roce 1994 pod názvem Eurowoodstock a hostil kapely jako The Birds, Jefferson Starship nebo Jethro Tull, se dnes může pochlubit 60 pódii, jejichž program láká okolo 400.000 návštěvníků každý den.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Sziget 2014 má první jména. Přijedou Placebo QOTSA i Klaxons