Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kam vyrazit o víkendu: Prahu navštíví The Pixies, HIM i Russian Circles

Radka Tichá

Radka Tichá

10. 10. 2013

Nadcházející víkend si rozhodně přijdou všichni vyznavači dobré muziky na své. V Praze se po 7 letech objeví kultovní The Pixies a o den později je vystřídají metaloví HIM.

FOTO: Pixies

Pixies odehrají v Praze hned dva koncerty po sobě. | Zdroj: facebook.com

The Pixies

Kdy a kde: pátek 11. října, Praha – Velký sál Lucerny

Začátek akce: 20:00

Původní koncert legendární rockově alternativní kapely osmdesátých let byl naplánován na 10. října, ovšem pro velký zájem se bostonští The Pixies rozhodli vystoupit na stejném místě i o den později. Po beznadějně vyprodaném koncertě v roce 2006 konaném v paláci Akropolis se tak představí Praze již podruhé.

I přesto, že se nedávno rozhodla skupinu opustit její zakládající členka Kim Deal, The Pixies vyrazili 29.září na nové turné, jež zahájili vystoupením v Paříži.

HIM

Kdy a kde: 12. října, Praha – Velký sál Lucerny

Začátek akce: 20:00

Finští rockeři z HIM se po dlouhý pěti letech vrací do Čech, aby představili své nové album Tears On Tape. Podle členů skupiny osmá deska připomíná nejvíce právě jejich nejslavnější nahrávku Love Metal, již vydali před deseti lety.

S sebou si jako speciálního hosta přivezou americkou post-rockovou pětici Caspian, jež se do povědomí posluchačů dostali především singlem The Four Trees.

FOTO: HIM

Finští HIM. Zdroj: Warner Music

Russian Circles

Kdy a kde: 12. října, Praha – Klub Matrix

Začátek akce: 20:00

Instrumentální metalové trio Russian Circles z Chicaga je v Praze takřka jako doma. Poprvé zde vystoupili již před pěti lety a od té doby se sem s velkou pravidelností a především četností vrací. Jinak tomu nebude ani během jejich turné Evropou, kdy navštíví 12. října také pražský Klub Matrix aby předvedli písně z nově připravované desky.

Vstupenky jsou dostání od 350 korun.

Další tipy, kam o víkendu zajít

Mélanie Pain – pátek 11. října, 20:00, Praha – Palác Akropolis

Tleskač – sobota 12. října, 19:30, Praha – Palác Akropolis

New Model Army – neděle 13.října, 20:00, Praha – Lucerna Music Bar

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam vyrazit o víkendu: Prahu navštíví The Pixies, HIM i Russian Circles