Indierockoví nestoři Pixies jsou o člena chudší. Odešla basistka Kim Deal

Baskytaristka Kim Deal se po devíti letech od znovuobnovení kapely Pixies rozhodla odejít. Tuto pro fanoušky smutnou zprávu potvrdili oznámením na svém facebooku i zbývající tři členové bostonské rockové formace.

Kim Deal z Pixies Zdroj: oficiální facebook kapely
Kim Deal z Pixies. Zdroj: oficiální facebook kapely

V oznámení Frank Black, Joey Santiago a David Lovering napsali, že jsou smutní z Kimina rozhodnutí odejít z Pixies, ale zároveň pro ně byla pocta s ní pracovat přes dvacet pět let. „I přes její rozhodnutí ji budeme stále považovat za člena Pixies a vždy tu pro ni bude místo,“ dodali.

Kimin odchod nic nemění na tom, že kapela na podzim vyjede na turné a zastaví se při něm i v Praze. Zahrají 10. října v Lucerně, vstupenky jsou již k dostání v předprodeji.

Kim Deal byla jednou ze zakládajících členů kapely a vydržela s ní i celou její aktivní dobu. Na albech Come on Pilgrim a Surfer Rosa vystupovala pod jménem Mrs. John Murphy. Momentálně hraje s kapelou The Breeders, se kterou jede tour k oslavě dvacátého výročí.

Kde by bez nich byla Nirvana?

Pixies vznikli v roce 1985 v americkém Bostonu. Za necelých přerušovaných třicet let na scéně se proslavili jako alternativní rocková skupina. Mezi lety 1993 a 2004 vůbec nevystupovali a většina lidí si myslela, že se již nedají dohromady. Od roku 2004 opět občasně koncertují. Jejími členy donedávna byli Frank Black, Joey Santiago, Kim Deal a Dave Lovering.

Kapela je často označována jako předzvěst rockového boomu, jenž následoval v devadesátých letech. Jejich hudba byla velmi poznamenána vlivy punk rocku a Pixies později ovlivnili další velikány rockové scény. Sám Kurt Cobain, frontman Nirvany, přiznal, že nebýt Pixies, nikdy by nejspíše nevzniklo legendární album Nevermind.

Indierockoví nestoři Pixies jsou o člena chudší. Odešla basistka Kim Deal
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*