Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Indierockoví nestoři Pixies jsou o člena chudší. Odešla basistka Kim Deal

Redakce

Redakce

1. 7. 2013

Baskytaristka Kim Deal se po devíti letech od znovuobnovení kapely Pixies rozhodla odejít. Tuto pro fanoušky smutnou zprávu potvrdili oznámením na svém facebooku i zbývající tři členové bostonské rockové formace.

Kim Deal z Pixies Zdroj: oficiální facebook kapely

Kim Deal z Pixies. Zdroj: oficiální facebook kapely

V oznámení Frank Black, Joey Santiago a David Lovering napsali, že jsou smutní z Kimina rozhodnutí odejít z Pixies, ale zároveň pro ně byla pocta s ní pracovat přes dvacet pět let. „I přes její rozhodnutí ji budeme stále považovat za člena Pixies a vždy tu pro ni bude místo,“ dodali.

Kimin odchod nic nemění na tom, že kapela na podzim vyjede na turné a zastaví se při něm i v Praze. Zahrají 10. října v Lucerně, vstupenky jsou již k dostání v předprodeji.

Kim Deal byla jednou ze zakládajících členů kapely a vydržela s ní i celou její aktivní dobu. Na albech Come on Pilgrim a Surfer Rosa vystupovala pod jménem Mrs. John Murphy. Momentálně hraje s kapelou The Breeders, se kterou jede tour k oslavě dvacátého výročí.

Kde by bez nich byla Nirvana?

Pixies vznikli v roce 1985 v americkém Bostonu. Za necelých přerušovaných třicet let na scéně se proslavili jako alternativní rocková skupina. Mezi lety 1993 a 2004 vůbec nevystupovali a většina lidí si myslela, že se již nedají dohromady. Od roku 2004 opět občasně koncertují. Jejími členy donedávna byli Frank Black, Joey Santiago, Kim Deal a Dave Lovering.

Kapela je často označována jako předzvěst rockového boomu, jenž následoval v devadesátých letech. Jejich hudba byla velmi poznamenána vlivy punk rocku a Pixies později ovlivnili další velikány rockové scény. Sám Kurt Cobain, frontman Nirvany, přiznal, že nebýt Pixies, nikdy by nejspíše nevzniklo legendární album Nevermind.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Indierockoví nestoři Pixies jsou o člena chudší. Odešla basistka Kim Deal