HIM představí Praze album Tears on Tape po boku post-rockových Caspian

FOTO: Caspian

Po pěti letech zavítají v říjnu do Prahy finští HIM. Rock/metalová skupina přiveze českým fanouškům své nejnovější album Tears on Tape. Jako předkapela vystoupí američtí instrumentální post-rockeři Caspian.

FOTO: Caspian
Caspian. Zdroj: D Smac U Promotionha

V pořadí osmé album HIM, nazvané Tears on Tape, vyšlo koncem dubna. Dle mnohých názorů a recenzí se kapela stylově navrátila ke své nejslavnější studiové nahrávce Love Metal, kterou HIM vypustili do světa před deseti lety. Opět se tedy jedná o chytlavou a pro skupinu charakteristickou kombinaci drsného rocku a romantických textů.

Finská formace poprvé v Praze zahrála v roce 2001. Při její poslední návštěvě v roce 2008 se jí podařilo vyprodat Velký sál pražské Lucerny a podobný zájem lze očekávat i letos.

Roli předskokana HIM zaujmou američtí Caspian. Kapela z Massachusetts patří mezi jedny z nejznámějších představitelů post-rocku. Svou nejnovější desku vydali Caspian v roce 2012 a dočkali se za ni mnohých pochval, včetně označení nejlepší post-rockové album roku.

Vstupenky na koncert jsou k dostání online v ceně od 990 korun.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Hana Voltrová
Narodila se v pošumavské Sušici, v současné době ale studuje v Plzni mezinárodní vztahy. Miluje svého psa, černou barvu, cestování a hudbu (od Tchajkovského po heavy metal, jen těm moderním stylům se vyhýbá jak čert kříži). K redakčnímu týmu Topzine.cz se připojila v lednu 2013 a přispívá do rubriky Hudba.

1 Comment on HIM představí Praze album Tears on Tape po boku post-rockových Caspian

  1. “ten, kdo se umed rozhodnout, nevěřed hladu toho, kdo se neche1 te1hnout oomnlostki” – to je vfdborne1 formulace. Nicme9ně ani hladovfd nevěřed syte9mu. Nevěřed syte9mu, nevěřed syste9mu :)

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*