Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kam v Praze za hudbou: Přijede hráč na tabla Zakir Hussain či Marc Ribot

Martin Faix

Martin Faix

31. 10. 2011

Zakir HussainPrvní listopadový týden bude zahájen v pondělí koncertem zpěváka Vladimíra Mišíka, ve středu následně vystoupí kytarový kouzelník Marc Ribot, v neděli zahrají hráč na tabla Zakir Hussain a klavírista Robert Glasper.

Zakir Hussain

Do Prahy přijede 6. listopadu hráč na tabla Zakir Hussain, Zdroj: myspace.com

Koncertem domácí rockové legendy, zpěváka Vladimíra Mišíka, který vystoupí v pondělí v půl osmé večer v Paláci Akropolis se svojí skupinou ETC, započneme naše týdenní tipy na zajímavé hudební události.

Kapela ETC vznikla v roce 1974 a prostřídalo se v ní do současnosti mnoho našich známých muzikantů. Základní rytmiku kapely tvoří bubeník Jiří Zelenka a baskytarista Jiří Veselý. Další hudebníci se v kapele po léta obměňovali, v současné době v ní hrají houslista Vladimír  Pavlíček a kytaristé Petr Kulich Pokorný a Pavel Skála.

Vladimír Mišík – Když se kouří konopí

Jejich zatím posledním tvůrčím počinem je loňská deska Ztracený podzim, která byla oceněna cenou Zlatá deska. Mnohé písničky Vladimíra Mišíka  jsou dnes již doslova zlidovělé zejména proto, že ukazuje ve svých textech úžasný cit pro český jazyk.

Do Prahy zavítá avantgardní rockový kytarista Marc Ribot

Na tento rockový začátek týdne pak naváže koncert amerického kytaristy Marca Ribota. Tento hudební experimentátor, který předloni vyprodal Palác Akropolis se svým projektem Ceramic Dog, přijíždí do Prahy se svým triem.

Vystoupení tohoto avantgardního rockového kytaristy, který léta spolupracoval s Tomem Waitsem, proběhne v klubu Jazzdock ve středu 2. listopadu od deseti hodin večer. Doprovodí ho Chad Taylor na bicí a Henry Grimes na basu a housle.

[youtube_660]LrzFFsaMOl8[/youtube_660]

S dalšími tipy na zajímavé koncerty odkážeme čtenáře na neděli, neboť v ten den proběhnou hned dvě zajímavé hudební události.

V neděli v Praze vystoupí klavírista Robert Glasper a hráč na tabla Zakir Husssain

Od půl osmé večer vystoupí v neděli 6. listopadu v klubu Roxy jazzový klavírista Robert Glasper, jehož přístup k jazzu je netradiční vzhledem k jeho kombinování této hudby s dalšími styly, jako je například gospel nebo hip hop.

Robert Glasper vystoupí v Praze se svým akustickým triem, kde ho doprovodí Derrick Hodge na kontrabas a Mark Colenburg na bicí.

Zakir Hussain je uznáván jako nejlepší hráč na tabla na světě

Do exotických hudebních rovin nás pro změnu zavede indický hráč na tabla Zakir Hussain, který je považován za nejlepšího hráče na tyto bubínky na světě. Zakir Hussain se nejvíce proslavil v 70. letech svým působením ve skupině Shakti britského kytaristy Johna McLaughlina, která zkoušela propojit jazzovou hudbu s tradiční indickou lidovou.

[youtube_660]211aeKFgTj0[/youtube_660]

Kromě této spolupráce, při níž s Johnem McLaughlinem vystupoval i v jiných jeho projektech, hrál Hussain i s mnoha dalšími hudebními osobnostmi, jako jsou například Billy Cobham, Bill Laswell nebo saxofonista Charles Lloyd.

Čtěte také: Zakir Hussain, maestro ve hře na tabla, zahraje v listopadu v Praze

Do Prahy přijede Zakir Hussain se svojí skupinou Masters of Tabla Percussion. Jeho koncert pak začne v půl osmé večer v novém koncertním sále Pražské konzervatoře. Tímto exotickým experimentem  zakončíme tipy pro tento týden, který je po hudební stránce rozhodně velmi zajímavý. S další nabídkou se těšíme opět příští týden.

[table id=106 /]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam v Praze za hudbou: Přijede hráč na tabla Zakir Hussain či Marc Ribot