Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Klavírista Robert Glasper v Praze předvede fúzi jazzu, gospelu a hip hopu

Martin Faix

Martin Faix

28. 10. 2011

Robert GlasperKoncert Roberta Glaspera je dalším zajímavou nabídkou ze škály koncertů v rámci festivalu Struny podzimu. Vystoupení jeho akustického tria proběhne v sobotu 5. listopadu v pražském klubu Roxy.

Robert Glasper

Robert Glasper, Zdroj: robertglasper.com

Festival Struny podzimu letos představuje divákům jednu muzikantkou hvězdu za druhou. Po vynikajícím koncertě Avishaie Cohena vystoupí již tuto neděli, 30. října,  saxofonista Charles Lloyd. Další hvězdou pak bude klavírista Robert Glasper, který předvede svůj nevšední přístup k jazzu.

Čtěte také: Jazzman Avishai Cohen okořenil pražský koncert latinoamerickými rytmy

Právě on je jedním z těch muzikantů, které je těžké zařadit do hudebních škatulek. Ačkoli primárně se věnuje jazzu, tento styl smíchal s hip hopem, gospelem a dalšími zajímavými prvky.

Robert Glasper kromě akustických projektů experimentuje i s elektronickými hudebními směry

Vytvořil si tak svůj unikátní styl, ve kterém sice navazuje na takové velikány, jako jsou Thelonius Monk či Keith Jarrett, ale přesto je natolik originálním a hlavně tvůrčím způsobem moderním jazzovým klavíristou, který rozhodně nelpí na tradicích a nabízí tak neotřelý směr v jazzové hudbě.

Chcete se zadarmo podívat na koncert R. Glaspera? Soutěžte na TOPZINE.cz!

Robert Glasper do Prahy přijede se svoou poslední  deskou, vydanou v loňském roce, Double Booked, která stejně jako jeho dvě předchozí alba vyšla u prestižní značky Blue Note.

[Youtube]4OvVa0pUeQM[/Youtube]

V Praze zahraje Robert Glasper hned dvakrát. Poprvé se představí na Strunách podzimu se svým jazz hip hopovým projektem Robert Glasper & Experiment v rámci minifestivalové platformy s názvem Spotlight, kdy vystoupí od půl osmé večer 5. listopadu v klubu Roxy.

O den později opět v půl osmé večer pak zahraje se svým Robert Glasper Trio opět v klubu Roxy v sestavě Robert Glasper na klavír, Derrick Hodge na kontrabas a Mark Colenburg na bicí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Klavírista Robert Glasper v Praze předvede fúzi jazzu, gospelu a hip hopu