Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Kam v Plzni do divadla? Představujeme výběr menších divadelních scén

Redakce

Redakce

2. 1. 2013

FOTO: Divadlo Josefa Kajetána TylaDivadlo v Plzni žije, a to nejen na prknech velkých scén. Západočeská metropole skýtá mnoho příležitostí pro alternativní produkce přinášející jiný divadelní zážitek. Následující řádky odkryjí čtyři menší divadelní scény v Plzni.

FOTO: Divadlo Josefa Kajetána Tyla

Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni patří k velkým divadlům. Zdroj: djkt.cz

Máte-li chuť na komerčnější zábavu, zamířit můžete do c. k. Divadla Pluto. Divadlo se prezentuje komediemi v kabaretním podání, operetami s duchem minulých časů a především dobovým zařízením.

Diváci sedávají u stolečků jako v šantánu. Herci z Pluta jsou profesionálové, často si přizvou slavnější tváře a pořádají klubové akce. Divadlo sídlí v Plzni na Doubravce.

c. k. Divadlo Pluto, Masarykova 75 – Plzeň

FOTO: Kabaretní divadlo Pluto

V c. k. Divadle Pluto se ocitnete v šantánu. Zdroj: divadlo-pluto.cz

Menší prostor, leč zajímavý výběr inscenací, nabízí Divadlo Dialog. Plzeňská neprofesionální scéna sídlí ve Smetanových sadech a zaštiťuje pod svými křídly třináct divadelních souborů.

Za zmínku stojí například Spodina (SPOlek DIvadelních NAdšenců) v čele s Jakubem Zindulkou. Ten je profesionálním článkem jinak amatérské skupiny. Divadlo Dialog dává šanci i nadšencům z řad studentských, jako je uskupení Tomáš Jedno, které představilo humorné pojetí klasiky s názvem Sakra Hamlet.

Divadlo Dialog, Smetanovy sady 9 Plzeň

FOTO: Jakub Zindulka vede soubor Spodina v Divadle Dialog

Jakub Zindulka je jedním z profesionálních členů divadelního spolku Spodina. Zdroj: divadlodialog.cz

Divadélko JoNáš, schované v Měšťanské Besedě, hraje jakožto malá komorní scéna menší kusy a často také pohádky. Škoda jen, že propagace divadla postrádá viditelnost v plzeňských ulicích. JoNáš existuje, ačkoliv není moc vidět.

Divadélko JoNáš, Kopeckého sady 13 Plzeň

FOTO: Prostor divadélka JoNáš

Divadélko JoNáš se nachází v Měšťanské Besedě. Zdroj: mestanska-beseda.cz

Naposledy, čerstvou říjnovou novinkou je obohacení náplně Kulturní kavárny Jabloň v Krátké ulici. Stává se nejen centrem pro setkávání hudebníků, literátů a poetů. Nově do Jabloně přibyde i divadlo.

Na jaro slibuje kavárna divadelní festival nabízející prostor pro každého. Zaimprovizovat si Na prknech Jabloně může jakýkoliv odvážlivec na konci dubna příštího roku.

Kulturní kavárna Jabloň, Krátká 2 Plzeň

FOTO: Kulturní kavárna Jabloň

Kulturní kavárna Jabloň dá prostor divadlu. Zdroj: jablon.eu

Výběrem této čtveřice plzeňské divadelnictví nekončí. Důležité je dívat se a nenechat se odradit předsudky o neprofesionalitě. (Ne)herci mnohdy předvedou mnohem upřímnější divadlo. A není nic lepšího než zažívat překvapení na nečekaných místech.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam v Plzni do divadla? Představujeme výběr menších divadelních scén