Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Johnny Galecki alias Leonard svoji lásku k Penny nemusel hrát

!Profil herce!Stálo ho spoustu úsilí, než se dopracoval k významné roli Leonarda v sitcomu Teorie velkého třesku, ale od malička si šel za svým snem stát se hercem a určitě se mu to vyplatilo. Přečtěte si víc o tomto charismatickém herci.

FOTO: Johnny jako Leonard

Johnny jako Leonard, Zdroj: distributor seriálu

Americký herec, celým jménem John Mark Galecki, se narodil 30. dubna 1975 v městečku Bree v Belgii. Jeho otec Richard byl členem Letectva Spojených států na základně v Belgii a matka je hypotéční konzultantka. Když byly Johnnymu tři roky, přestěhovali se s rodiči do města Oak Park ve státě Illinois.

O jeho soukromí toho není moc známo. Jako dítě tvořil dlouhé epické příběhy a pohádky. Tyto situace využívala matka k vytvoření tiché hry, ve které měl Johnny zjistit, jak dlouho vydrží nemluvit. Na svou matku vzpomíná jako na milující, ale přísnou. Jednou mu prý s láskou pověděla „miluji tě, ale teď vypadni“.

Cesta ke slávě byla trnitá

Má mladšího bratra Nicka a sestru Allison. Málokdo ví, že hraje na violoncello, jako předvedl v jednom z dílů Teorie velkého třesku. Ale v tom, co bude jednou dělat, měl Johnny jasno už od útlého dětství. Jednou bude hercem.

FOTO: Johnny ve filmu Nerovná partie

Johnny ve filmu Nerovná partie

Na divadelní prkna se dostal už v sedmi letech. Ve filmu jste ho mohli vidět poprvé v roce 1987, kde si zahrál v TV filmech Time Out for DadMurder Ordained. Větší šance přišla roku 1988, ve které si zahrál sice malou roli bratra Rivera Phoenixe ve snímku Jimmy Reardon, ale díky tomu si ho všimli tvůrci filmu Vánoční prázdniny, jedné z nejlepších komedií z období Vánoc. Ztvárnil zde syna Clarka Griswolda v podání skvělého Chevyho Chase, Rustyho.

Opravdová příležitost se ukázat přišla v roce 1991, když získal roli v sitcomu Roseanne. Roseanne je žena v domácnosti, která pečuje o dům, tři děti a manžela a ne vždy je to jednoduché. Johnny zde ztvárnil přítele Roseanniny dcery. Hrál celkem v 91 epizodách, a to až do roku 1997, v němž seriál skončil. Mezitím ho můžeme vidět například v roce 1992 v TV seriálu Billy nebo v roce 1993 v kriminálním thrilleru Záchvat zuřivosti, kde ztvárnil jednu z hlavních postav.

Do Penny se zamiloval i mimo scénu

Zpět k roku 1997, ten byl pro Johnnyho přelomový. Dostal se hned do dvou velice známých filmů, a to Mr. Bean: Největší filmová katastrofa a Tajemství loňského léta, kde už hrál jednu z hlavních postav. Hororový thriller je příběhem o skupině přátel, které pojí děsivé tajemství jednoho léta, kdy srazí na opuštěné přímořské silnici muže.

FOTO: Partička z Teorie velkého třesku

Penny, Leonard, Howard, Rajesh a Sheldon. Partička z Teorie velkého třesku     

Ten je celý od krve, takže mu nevidí do tváře. Poté, co zjistí, že ještě žije, rozhodnou se ho dorazit. Odpřísáhnou, že si tajemství vezmou všichni do hrobu, a od té doby už se neschází. Až do dalšího léta, kdy je začne pronásledovat jejich noční můra. Dalším úspěchem byla v témže roce i jedna z hlavních rolí ve snímku Nerovná partie.

Než přišel Johnnyho největší sitcomový úspěch, objevil se ještě v několika ne moc významných rolích například ve snímku Všichni moji muži nebo Vanilkové nebe. Johnnymu už táhlo na třicet let a pořádná role stále ne a ne přijít. Vrátil se tedy zpět na divadelní prkna a ta mu byla osudná. Ve hře The Little Dog Laughed, kde hrál mužského prostituta, zaujal tvůrce sitcomu Teorie velkého třesku.

Z něj můžete znát Johnnyho jako Leonarda Hofstadtera, experimentálního fyzika. Jeho spolubydlící Sheldon Cooper (Jim Parsons) je fyzik s IQ 187, naprosto nechápající normální svět a třeba i sarkasmus. Ti dva mají svůj svět, který jim naruší nová sousedka Penny (Caley Cuoco), přitažlivá, obyčejná holka, do které se Leonard zamiluje. Je téměř nemožné, aby její rozhovor s některým z nich nevyústil v zábavnou situaci. Teorie velkého třesku si získala srdce milionů diváků a patří k nejúspěšnějším sitcomům vůbec.

Už 3. listopadu 2011 má v kinech premiéru velmi zajímavý snímek Vyměřený čas. Tam můžete mimo Justina Timberlaka nebo Amandy Seyfried vidět i Johnnyho. A o co jde? Představte si, že můžete žít jen do 25 let a potom zemřete, pokud nevyděláte, neukradnete nebo nezdědíte nějaký čas. Za všechno se platí časem. Chudí umírají, bohatí žijí věčně.

Zajímavostí je, že Johnnyho kamarádka a občasná sexuální partnerka v Teorii velkého třesku Leslie (Sara Gilbert), hrála jeho přítelkyni a později manželku v sitcomu Roseanne. A pozoruhodný je i jeho vztah s Caley Cuoco, představitelkou Penny, se kterou chodil dva roky, a odhaleni byli až po ukončení vztahu. Po celou dobu se jim dařilo držet vztah v tajnosti. Mimochodem, Johnny má pouhých 165 centimetrů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Johnny Galecki alias Leonard svoji lásku k Penny nemusel hrát