Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Jihočeské divadlo uvede novou hru. Kivá cadla poprvé na českém jevišti

Kristýna Plešková

Kristýna Plešková

23. 11. 2012

Jihočeské divadlo připravilo pro diváky druhou českou premiéru sezony. Tentokrát divákům naservírují zběsilou grotesku s prvky lyrického cynismu. Premiéra nese název Kivá cadla.

Premiéra má pro diváky několik lákadel. Jedním z nich je bulharský režisér Nikolaj Penev. Diváci režiséra mohou znát i jako herce. Penev hrál v několika českých filmech, například Obsluhoval jsem anglického krále, Kráska v nesnázích, U mě dobrý či Dokumentálové.

Čtěte také: Vybrali jsme nejlepší divadelní herce

Poprvé se na českém jevišti představí americký dramatik, scenárista, textař a nositel Pulitzerovy ceny za drama Rabbit hole (Králičí nora) jménem David Lindsay-Abaire.

Svou hru, jejíž název je zkomoleninou slovního spojení křivá zrcadla, napsal Lindsay-Abaire v roce 1998. Ve Spojených státech amerických měla první rok po uveřejnění 200 premiér a dodnes ji uvádějí i studentské divadelní soubory.

Druhá česká premiéra Jihočeského divadla Kivá cadla

Druhou českou premiérou Jihočeského divadla bude groteska

Kivá cadla zaujmou také žánrovou rozmanitostí. Nabízí drsný humor, současný jazyk a pokud to situace dovolí i vulgarismy. Na diváky se z jeviště bude koukat sedm postav, které budou osudově propojeny. Hlavní roli, a to postavu Claire, ztvární Věra Hlaváčková.

Kivá cadla

Jihočeské divadlo

Režie: Nikolaj Penev

Hrají: Věra Hlaváčková, Jan Dvořák, Jan Hušek, Daniela Bambasová, Roman Nevěčný, Václav Liška, Taťána Kupcová

Premiéra: pátek 23. listopadu

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jihočeské divadlo uvede novou hru. Kivá cadla poprvé na českém jevišti