Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Jedinečná performance Schwarz auf Weiss. Naposledy se vrací do Prahy

Aneta Filipová

Aneta Filipová

16. 11. 2011

FOTO: Skutr, režie Schwarz auf Weiss Unikátní performance na pomezí hudby a divadla Schwarz auf Weiss neboli Černé na bílém se na konci listopadu vrací po dvouleté pauze. Projekt obsadí Veletržní palác na pouhé tři dny. Soutěžte s TOPZINE.cz o lístky.

FOTO: Skutr, režie Schwarz auf Weiss

Herci hrají badminton a vaří vodu na čaj  Zdroj: Skutr.org

Ve výjimečném projektu Černé na bílém skladatele Heinera Goebbelse budou po tři večery diváci svědky proměny hudebníků v performery.

Chcete zajít na Černé na bílém zadarmo? Zasoutěžte si na TOPZINE.cz

Černé na bílém vychází volně z literárního námětu. Strhující hudební pasáže, ve kterých se objevují sóla na exotické nástroje, ale i elektronické samply, se mísí s texty E. A. Poea, T. S. Eliota a živou divadelní akcí. Tato kombinace dává vzniknout svébytnému hravému celku, jehož české nastudování sklidilo uznání nejen odborné veřejnosti.

Obnovená inscenace byla poprvé nastudována před dvěma lety pro mezinárodní festival Struny podzimu ve spolupráci s hráči orchestru Berg a je mimo jiné režijním počinem české dvojice Skutr.

Autorský režijní tandem Skutr tvoří režiséři Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský. Už jejich absolventská představení vzbudila zájem kritiky i ohlasy u diváků. Jsou známí i za hranicemi, kde jejich působení vyvrcholilo v roce 2008 v Edinburghu představením Plačky nominovaným na mezinárodní ceny experimentálního divadla Total Theatre Award. Inscenací Joke Killers reprezentovali Českou republiku na světové výstavě Expo 2010 v čínské Šanghaji. Mimo vlastní autorské tvorby režírují i na předních českých scénách (Národní divadlo v Praze, ostravské Divadlo Petra Bezruče, brněnské HaDivadlo a další).

Jejich autorská tvorba využívající celé spektrum multižánrových prvků od loutek, přes lightdesign, po akrobacii se v současnosti začíná ubírat směrem operní režie.

Nejen v jejich přístupu spočívá dynamičnost a neotřelost tvorby, která v tématech reflektuje internetovou komunikaci, inspiruje se novým cirkusem (nejnověji La Putyka) nebo čerpá z andersenovských témat.

Schwarz auf Weiss (Černé na bílém)

Veletržní palác, sál ARTminus

Autor: Heiner Goebbels
Režie: Skutr (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský)
Kdy: od pátku 25. listopadu do neděle 27. listopadu, 19.30
Za kolik: 350 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jedinečná performance Schwarz auf Weiss. Naposledy se vrací do Prahy