Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Představení, které reprezentovalo ČR na výstavě EXPO 2010 v Šanghaji! Přijďte se na něj podívat do Divadla Archa

Redakce

Redakce

19. 12. 2010

FOTO: Joke KillersDne 21. prosince se v Divadle Archa odehraje premiéra představení Joke Killers.  Režíruje ho tandem SKUTR spolu s Adélou Laštovkovou Stodůlkovou. Hra se věnuje tématu klaunství, je odrazem zájmu režisérů o moderní podoby komiky a nostalgie.

FOTO: Joke Killers

Joke Killers, hra ukazující absurdní situace z mezilidských vztahů Zdroj: Divadlo Archa

Inscenace Joke Killers s humorem zachycuje kontrast mezi vnitřním světem člověka – klauna a světem společenských pravidel a konvencí. Klaun je zde jak divadelní postavou, tak společenským postavením. Hra je plná jednoduchých, ale zároveň  absurdních situací z běžného života.

Talentované duo SKUTR

Duo SKUTR a jejich projekty vždy budí zájem. Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský již byli třikrát nominováni na cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku. Mezi hry, na kterých spolupracovali patří 8 – polib prdel kosům, Nickname nebo jedno z nejoceňovanějších představení loňského roku La Putyka. Mimo spolupráce s Divadlem Archa, kam byli pozváni pod hlavičkou Archa. lab, jsou žádáni i za hranicemi.

FOTO: Joke Killers

Joke Killers začíná příchodem oběšenců

Neobyčejně úspěšná je i Adéla Laštovková Stodůlková. Její autorská inscenace Všechna jediná získala Cenu Divadelních novin , Cenu diváků na České taneční platformě, Grand Prix na polském festivalu Zdarzenia a Grand Prix na festivalu Fiesta ve Venezuele.

Nadšené reakce v Šanghaji

Ze spolupráce SKUTRu a Stodůlkové vznikla inscenace Malá smrt, na kterou Joke Killers navazuje. Není pochyb, že nás na výstavě EXPO 2010 reprezentovalo vyjímečné představení. „Diváci v Šanghaji byli nadšeni a po představení nás často nechtěli pustit z hracího prostoru, jejich reakce byly upřímné a spontánní,“ říká Lukáš Trpišovský. „Představení vznikalo v Praze, abychom nabrali zkušenosti tisíce kilometrů odtud, a opět se sem vrátili,“ dodává k pražské premiéře Trpišovský.

Joke Killers

Režie: SKUTR a Adéla Laštovková Stodolová

Hrají: Adéla Laštovková Stodolová, Zuzana Stavná, Andrej Polák, Petr Vančura, Petr Vršek

Světla: Michael Bláha

Hudba: Petr Kaláb

Produkce: Tereza Rychnovská, Anežka Cimburová

KDY: úterý 21. prosince od 20 hodin

KDE: Divadlo Archa, Na Poříčí 26, Praha 1

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Představení, které reprezentovalo ČR na výstavě EXPO 2010 v Šanghaji! Přijďte se na něj podívat do Divadla Archa