Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Jdete v únoru v Praze do divadla? Národní divadlo chystá tři premiéry

Premiéry na měsíc únor si pro diváky připravila velká profesionální divadla stejně jako studentský Disk a malé soubory. Na své si přijdou příznivci činohry, hudebního i tanečního divadla. TOPZINE.cz připravil přehled únorových premiér.

FOTO: Úsměv Dafné

Petr Štěpánek hraje v Úsměvu Dafné botanika. Zdroj: Alena Hrbková, Městská divadla pražská

Úsměv Dafné (Městská divadla pražská)

FOTO: Úsměv Dafné

Zdroj: Mdp

První únorový den proběhla v divadle Rokoko premiéra inscenace Úsměv Dafné. Hlavní roli ztvárňuje Petr Štěpánek, v ženských rolích se vedle něj střídají Jitka Smutná s Danou Syslovou a Evellyn Pacoláková s Mášou Málkovou. Italská tragikomedie Vittori Franceschiho otevírá téma rozhodování o vlastní smrti.
Premiéra: pátek 1. února

 Otcizení (Disk)

FOTO: Otcizení

Zdroj: Disk

Studentské divadlo Disk při Akademii múzických umění ve stejný den uvedlo premiéru absolventské inscenace Katedry činoherního divadla Otcizení. Inscenace nese podtitul Dokument o mém otci a divákům se v ní představí studenti čtvrtého ročníku činoherního herectví, třetího ročníku herectví alternativního a loutkového divadla i studenti dramaturgie činoherního divadla.
Premiéra: pátek 1. února

Orfeus a Eurydika (Národní divadlo)

V únoru si Národní divadlo přichystalo celkem tři premiéry. Tu operní hned zkraje měsíce na 2. února. Nejslavnější Gluckovu operu pro naši první scénu nastudoval Hartmuth Schörghofer, a to s Jiřím Hájkem nebo Romanem Janálem a Marií Fajtovou nebo Alžbětou Poláčkovou v hlavních rolích.
Premiéra: sobota 2. února

Vidím nevidím (Národní divadlo)

FOTO: Vidím nevidím

Zdroj: Nd

O necelé dva týdny později, 14. února představí novou inscenaci Vidím nevidím Laterna magika. Režisérka Maria Procházková se inspirovala knížkou Ivy Procházkové s názvem Pět minut před večeří. V příběhu pro celou rodinu se divákům vedle hlavní dětské hrdinky představí Linda Rybová coby maminka a Tomáš Měcháček jako tatínek.
Premiéra: čtvrtek 14. února

Mary Poppins (Divadlo Hybernia)

V Divadle Hybernia uvede Městské divadlo Brno ve spolupráci s pražskou Musical Production v den svatého Valentýna muzikál Mary Poppins. Nejlepší chůva, jakou si může dítě přát, v podání Moniky Absolonové zavítá do Prahy na sérii třiceti představení. Muzikál na motivy stejnojmenného filmu je určen především dětskému divákovi.
Premiéra: čtvrtek 14. února

Rebeka (Divadlo na Vinohradech)

FOTO: Rebeka, Divadlo na Vinohradech

Zdroj: DnV

Druhá pražská scéna si únorovou premiéru nechala až na 22. února a tentokrát jde o drama Henrika Ibsena s názvem Rosmersholm, nastudované pod názvem Rebeka.

Milostný trojúhelník Rebeky, Rosmera a jeho tragicky zemřelé ženy přenáší děj z osobní roviny do společenské, s důrazem na mravní řád společnosti. Ústřední mileneckou dvojici ztvární Dagmar Havlová a Roman Zach.
Premiéra: pátek 22. února

 

Další premiéry na únor

Úterý 5. února – Duende (Divadlo Na zábradlí)
Úterý 19. února – Plejtvák (Studio Ypsilon)
Úterý 19. února – Baterka Miki (Divadlo v Celetné)
Úterý 19. února – Gold and powder (Alfred ve dvoře)
Středa 20. února – Závisláci (Divadlo v Dlouhé)
Neděle 24. února – Chabrus Line (Veselé skoky, Divadlo v Celetné)
Čtvrtek 28. února – Slova mobilem smrsklá (Divadlo Na zábradlí)
Čtvrtek 28. února – Čarodějův učeň (Národní divadlo)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jdete v únoru v Praze do divadla? Národní divadlo chystá tři premiéry