Jdete v únoru v Praze do divadla? Národní divadlo chystá tři premiéry

FOTO: Petr Štěpánek a Dana Syslová v inscenaci Úsměv Dafné
Petr Štěpánek bude překvapen, kdo se s ním na jevišti objeví

Premiéry na měsíc únor si pro diváky připravila velká profesionální divadla stejně jako studentský Disk a malé soubory. Na své si přijdou příznivci činohry, hudebního i tanečního divadla. TOPZINE.cz připravil přehled únorových premiér.

FOTO: Úsměv Dafné
Petr Štěpánek hraje v Úsměvu Dafné botanika. Zdroj: Alena Hrbková, Městská divadla pražská

Úsměv Dafné (Městská divadla pražská)

FOTO: Úsměv Dafné
Zdroj: Mdp

První únorový den proběhla v divadle Rokoko premiéra inscenace Úsměv Dafné. Hlavní roli ztvárňuje Petr Štěpánek, v ženských rolích se vedle něj střídají Jitka Smutná s Danou Syslovou a Evellyn Pacoláková s Mášou Málkovou. Italská tragikomedie Vittori Franceschiho otevírá téma rozhodování o vlastní smrti.
Premiéra: pátek 1. února

 Otcizení (Disk)

FOTO: Otcizení
Zdroj: Disk

Studentské divadlo Disk při Akademii múzických umění ve stejný den uvedlo premiéru absolventské inscenace Katedry činoherního divadla Otcizení. Inscenace nese podtitul Dokument o mém otci a divákům se v ní představí studenti čtvrtého ročníku činoherního herectví, třetího ročníku herectví alternativního a loutkového divadla i studenti dramaturgie činoherního divadla.
Premiéra: pátek 1. února

Orfeus a Eurydika (Národní divadlo)

V únoru si Národní divadlo přichystalo celkem tři premiéry. Tu operní hned zkraje měsíce na 2. února. Nejslavnější Gluckovu operu pro naši první scénu nastudoval Hartmuth Schörghofer, a to s Jiřím Hájkem nebo Romanem Janálem a Marií Fajtovou nebo Alžbětou Poláčkovou v hlavních rolích.
Premiéra: sobota 2. února

Vidím nevidím (Národní divadlo)

FOTO: Vidím nevidím
Zdroj: Nd

O necelé dva týdny později, 14. února představí novou inscenaci Vidím nevidím Laterna magika. Režisérka Maria Procházková se inspirovala knížkou Ivy Procházkové s názvem Pět minut před večeří. V příběhu pro celou rodinu se divákům vedle hlavní dětské hrdinky představí Linda Rybová coby maminka a Tomáš Měcháček jako tatínek.
Premiéra: čtvrtek 14. února

Mary Poppins (Divadlo Hybernia)

V Divadle Hybernia uvede Městské divadlo Brno ve spolupráci s pražskou Musical Production v den svatého Valentýna muzikál Mary Poppins. Nejlepší chůva, jakou si může dítě přát, v podání Moniky Absolonové zavítá do Prahy na sérii třiceti představení. Muzikál na motivy stejnojmenného filmu je určen především dětskému divákovi.
Premiéra: čtvrtek 14. února

Rebeka (Divadlo na Vinohradech)

FOTO: Rebeka, Divadlo na Vinohradech
Zdroj: DnV

Druhá pražská scéna si únorovou premiéru nechala až na 22. února a tentokrát jde o drama Henrika Ibsena s názvem Rosmersholm, nastudované pod názvem Rebeka.

Milostný trojúhelník Rebeky, Rosmera a jeho tragicky zemřelé ženy přenáší děj z osobní roviny do společenské, s důrazem na mravní řád společnosti. Ústřední mileneckou dvojici ztvární Dagmar Havlová a Roman Zach.
Premiéra: pátek 22. února

 

Další premiéry na únor

Úterý 5. února – Duende (Divadlo Na zábradlí)
Úterý 19. února – Plejtvák (Studio Ypsilon)
Úterý 19. února – Baterka Miki (Divadlo v Celetné)
Úterý 19. února – Gold and powder (Alfred ve dvoře)
Středa 20. února – Závisláci (Divadlo v Dlouhé)
Neděle 24. února – Chabrus Line (Veselé skoky, Divadlo v Celetné)
Čtvrtek 28. února – Slova mobilem smrsklá (Divadlo Na zábradlí)
Čtvrtek 28. února – Čarodějův učeň (Národní divadlo)

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Kateřina Valalik Čermáková

Narodila se v září 1989 v Hořicích, vystudovala Lepařovo gymnázium v Jičíně a pak studovala žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. Bylo jí to málo, tak si přibrala ještě divadelní a filmovou vědu tamtéž. S redakcí Topzine.cz spolupracuje od listopadu 2011 a přispívá do rubriky Divadlo. Od září 2012 rozčilovala své kolegy jako zástupkyně editorky, od června 2013 je rozčiluje ještě víc jako editorka rubriky.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*