Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Jaro bude patřit talentovým soutěžím. X Factor i Hlas začnou v březnu

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

17. 2. 2014

Jarní měsíce se na televizních obrazovkách ponesou ve znamení pěveckých show. Nova odvysílá druhou řadu Hlasu Česko Slovenska, konkurenční Prima nasadí X Factor, poprvé společně pro Česko i Slovensko.

FOTO: Porota Hlasu Cesko Slovenska

Porota Hlasu Česko Slovenska se rozrostla o jednoho člena. Zdroj: Nova

Hlas Česko Slovenska je mezi talentovými show výjimečný tím, že klade velký důraz právě na hlas účastníků. V prvním kole jsou porotci k soutěžícím otočeni zády a vybírají je pouze po sluchu. Soutěž poběží letos na stanici Nova už podruhé. První ročník se uskutečnil v roce 2012 a jeho vítězkou se stala Ivanna Bagová.

Složení poroty se od první řady příliš nezměnilo. Z původní čtveřice vypadl pouze Rytmus, kterého nahradil Majk Spirit. Michal David, Pepa Vojtek a Dara Rolins budou výkony soutěžících hodnotit i letos. K nim navíc přibyla Marta Jandová. Novinka je, že obě ženy v porotě budou sdílet dvojkřeslo, a tedy tvořit jeden tým.

X Factor z Novy na Primu

Ani X Factor, který na jaře odvysílá Prima, není na českých obrazovkách novinkou. Jeho první řada se v roce 2008 odehrála paradoxně na konkurenční Nově. Vyhrál ji Jiří Zonyga.

Porota X Factoru bude čtyřčlenná a každý z členů bude stejně jako v případě Hlasu koučem jednoho týmu. Na křeslech porotců zasednou Ondřej Brzobohatý, Celeste Buckingham, Sisa Sklovská a Oto Klempíř.

Oba pořady odstartují v první polovině března, v programu však proti sobě nepůjdou. Prima bude X Factor vysílat v neděli večer. Nova zvolila překvapivě den mimo víkend, a to středu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaro bude patřit talentovým soutěžím. X Factor i Hlas začnou v březnu