Ondřej Brzobohatý oslavil kulatiny. Bylo mu 30 let

FOTO: Ondřej BrzobohatýOndřej Brzobohatý, mladík mnoha povolání, oslavil v sobotu 2. února třicáté narozeniny. Kromě gratulace přináší TOPZINE.cz také profil nadějného autora.

FOTO: Ondřej Brzobohatý
Ondřej Brzobohatý neoslaví narozeniny ve velkém stylu. Foto: Eva Makovská, TOPZINE.cz

„Asi zajdeme s kamarády na pivo, žádnou slávu bych z toho nedělal,“ prozradil narozeninové plány Ondřej Brzobohatý a dodal, „Čísla nikdy nebyla mým kamarádem.“ Ve třiceti letech je na bilancování ještě brzy, přesto se pojďme podívat, co všechno už Brzobohatý stihnul.

Syn loni zesnulého herce Radoslava Brzobohatého a slovenské herečky Hany Gregorové začal v lidušce velmi brzy ovládat první hudební nástroj, housle. Vybrali mu je rodiče. Později ale Brzobohatého zlákal především klavír.

Díky hudebnímu nadání se dostal na Konzervatoř Jaroslava Ježka a jeho život dál utvářel obor klavíru, skladby a dirigování. V průběhu studia se stal součástí kapely Bůhví, ve které hrál na klávesy a zpíval.

FOTO: Ondřej Brzobohatý
Brzobohatý je velmi kreativní člověk.

Širší publikum si ho všimlo v roce 2004 jako moderátora první pěvecké soutěže Česko hledá SuperStar. Po boku mu stála Laďka Něrgešová. Ze SuperStar vzešla spolupráce se Sámerem Issou nebo Martinou Balogovou. Kromě nich pracoval Brzobohatý mimo jiné i s Darou Rollins. Druhou řadu o rok později moderovat odmítl. Poté si zahrál v nekonečném seriálu Ulice právníka Marka Stránského.

Čtěte také: Rozhovor s Ondřejem Brzobohatým

V lyrikálu Kudykam měl na starost hudební aranže a dramaturgii písní. Na projektu spolupracoval s Michalem Horáčkem a Petrem Hapkou. Dvakrát moderoval předávání hudebních cen Českého slavíka, a to v letech 2009 a 2012. Mezitím si v roce 2011 odskočil do Argentiny na adrenalinovou soutěž Wipeout, kterou nejsledovanější komerční televize odvysílala v červnu roku 2011.

FOTO: Ondřej Brzobohatý, Jan Hrušínský
Ondřej Brzobohatý pracoval na muzikálu v Divadle Na Jezerce. Zdroj: Divadlo Na Jezerce

V současnosti jej můžete vidět jako učitele Adama Kábrta v seriálu Gympl s (r)učením omezeným, ke kterému složil hudbu. Mimo to hraje v Divadle Radka Brzobohatého v inscenacích Tančírna nebo Vyhazovači. K oběma složil hudbu.

Roli přijal také v obnoveném muzikálu Jesus Christ Superstar a muzikálu Vražda za oponou. Obojí uvádí Hudební divadlo Karlín. Jeho nejnovější počin má na repertoáru Divadlo Na Jezerce. K muzikálu Já, Francois Villon, ve kterém hlavní role obsadili Martin Písařík a Petra Vraspírová, složil hudbu.

Ondřej Brzobohatý má sestru Rolu. Jeho manželka, se kterou je čtyři roky, se jmenuje Johana. Jejich vztah ale přestal fungovat a Brzobohatý se na veřejnosti začal objevovat s Martinou Brezovou. K jeho láskám, kromě dvou psů, patří adrenalin a poker.

Uznejme, že za třicet let má na životním seznamu Ondřej Brzobohatý poměrně dost úspěchů.

Ondřej Brzobohatý oslavil kulatiny. Bylo mu 30 let
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*