Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

RECENZE: Vyhazovači v Divadle Radka Brzobohatého ukážou odlehčenou zábavu

Redakce

Redakce

18. 11. 2012

Chcete si jít do divadla odpočinout na něco nenáročného, odlehčeného a zábavného? Vyhazovači v Divadle Radka Brzobohatého mohou být tou správnou volbou. V hlavní roli nechybí Ondřej Brzobohatý.

FOTO: Vyhazovaci Ondrej Brzobohaty Petr Vagner

Ondřej Brzobohatý a Petr Vágner se připravují na pánskou jízdu. Zdroj: divadlorb.cz

Hra Johna Godbera využívá primárně situačního humoru, a diváka tak nenutí dlouze přemýšlet a snažit se dějovou linii skládat do souvislostí. Režisér Marián Kleis zvolil pro inscenaci jednoduchou scénu a hlavní pozornost zaměřil na vtipné dialogy protagonistů.

Méně je někdy více

Nutno podotknout, že jednoduchou scénou není v tomto kontextu myšleno nic negativního. Naopak. Stejně jako jednoduchost příběhu ve spojení s nenáročným humorem, která rozhodně není na obtíž. Herci během představení často mění převleky, ne náhodou se v roli dívek objevují  muži, kteří s mašlí na hlavě a vycpanými prsy plně podtrhují komediální žánr.

Recenzujeme: Muzikál Já, Francois Villon září vtipem

Méně je opravdu někdy více a Vyhazovači nestojí na propracovaných kostýmech. Stejné je to s kulisami. Pánové si na jevišti vystačí s pár židlemi, které hrají roli kadeřnického křesla, barových židlí i sedačky v taxi. Osvětlený vstup do nočního klubu dokresluje místo, kde se převážná část děje odehrává.

Vyhazovači vypráví příběh náctiletých děvčat, stejně starých chlapců a především vyhazovačů. Ti všichni se potkávají na jednom místě – v klubu Cinders. Každý řeší zdánlivě jiné problémy, a divák tak proniká do priorit dívek a dospívajících či už dospělých mužů.

Pohled do duše náctiletých

Dívčí kvarteto řeší, jak má nejlépe večer v klubu vypadat, a pánské kvarteto zas to, jak nejlépe přesvědčit hezkou dívku. Sami vyhazovači řeší, jak nejlépe naložit se svým životem.

Příběhy se prolínají v jeden celek. Dění na scéně se odráží na dialozích. Vtipné repliky mladých pubescentů střídají vážnější rozhovory dospělých vyhazovačů.

FOTO: Vyhazovaci Petr Vagner Ernesto Cekan

Tak to jsem ještě neviděl

Kamenem úrazu je část, kdy Ernesto Čekan v roli vyhazovače vede filozofické monology. Mají do inscenace vnést hlubší smysl o tom, jak je důležité mít někoho rád. V celkovém kontextu působí neohrabaně a jako záplata na prodloužení stopáže.

Na druhou stranu působí Čekan v dívčím převleku opravdu výrazně. Nejenže má vtipné repliky, ale i jeho vzhled v dívčích šatech, kdy má růžovou mašli a k tomu plnovous, působí nejvíce komicky.

Dívka s plnovousem

Ondřej Brzobohatý má za sebou hereckou, jak divadelní, tak televizní, kariéru. Působil ale i v hudební kapele Bůhví. Brzobohatý složil k celé inscenaci hudbu, stejně jako k další inscenaci v Divadle Radka Brzobohatého, Barmanky.

Představení není muzikálem, ani baletem, takže nečekejte žádné dechberoucí hudební nebo taneční čísla. Ačkoliv písničky, které zpívají sami herci, nemusí lahodit uchu každého diváka, hudba inscenaci oživí, společně s tanečními kreacemi herců.

Čtěte také: Radek Valenta měl blízko k muzikálu

Petr Vágner, známý ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, působí na divadelních prknech sebejistým dojmem. Což dobře podtrhuje jeho roli suveréna v inscenaci samotné.

Jan Antonín Duchoslav zahodil roli machra Vikiho Cabadaje a působí z celého hereckého kvarteta nejméně výrazně.

FOTO: Vyhazovaci-bitka pred barem

Ty do baru rozhodně nepůjdeš

Na hereckých výkonech je nejdůležitější fakt, že si všichni herci i po mnohonásobné repríze celé představení užívají. To dovytváří celkovou atmosféru inscenace.

Když tedy přežijete filozofické monology a budete Vyhazovače brát s nadhledem, čeká vás v divadle Radka Brzobohatého příjemný divadelní zážitek.

Vyhazovači

Divadlo Radka Brzobohatého

Autor: John Godber

Režie: Marián Kleis

Hudba: Ondřej Brzobohatý

Hrají: Ondřej Brzobohatý, Ernesto Čekan / Tomáš Racek, Antonín Duchoslav / Vojtěch Hájek, Petr Vágner

Hodnocení: 70 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Vyhazovači v Divadle Radka Brzobohatého ukážou odlehčenou zábavu