Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Jak vypadá správná péče o vlasy? Ptali jsme se kadeřnice

FOTO: Dívka, vlasyNejdříve silné mrazy, pak sníh a nakonec prudké oteplení. Zimní teploty neprospívají ani našim vlasům. Proto vám poradíme, jak o ně správně pečovat.

FOTO: Dívka, vlasy

Dopřejte jim kúru alespoň jednou týdně., Zdroj: Benetton

Vyzpovídali jsme zkušenou kadeřnici Michaelu Hotárkovou, která nám prozradila pár tipů a triků, jak vlasům dopřát péči, kterou potřebují.

V zimním období se péče o vlasy nijak extra neliší od ostatních období, pouze se nedoporučují velké zásahy, jako je třeba odbarvování a následné barevení.

Čtěte také: Žehlička na vlasy, která vypouští kondicionér

Základem krásných a zdravých vlasů je správné mytí. Před samotným umytím vlasy pročešte. Zbavíte je tak nečistot, jako je lak a styling.

Při mytí vlasy nedrhněte silou. Jinak by se zbytečně dráždila vlasová pokožka a podporovala mazové žlázy. Voda na mytí by neměla být příliš horká. Vlasy si umyjte dvakrát. Jednou pro zbavení nečistot a podruhé, abyste jim šamponem dodala výživu. Používání šamponu podle typu vlasů by mělo být samozřejmostí. Nevynechejte ani kondicionér. V případě, že jsou vlasy hodně poničené, použijte hloubkovou regeneraci.

Vlasy jemně prosušte fénem. Teprve poté tvarujte přes kartáč. Styling vybírejte opět podle typu vlasů. Na jemné vlasy se styling doporučuje jen lehce, jinak se vlas zbytečně zatíží a účes neudrží tvar.

Co používaly naše babičky?

Na tmavé vlasy se používal odvar z kopřiv nebo ze skořápek vlašských ořechů, který podporuje barvu a lesk.
Na blonďaté vlasy se dával odvar z heřmánku pro jejich zlatavý nádech.
Na suché a lámavé vlasy je dobré nanášet panenský olivový olej, a to do konečků vlasů.
Jako hloubková kůra se ještě donedávna používal žloutek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak vypadá správná péče o vlasy? Ptali jsme se kadeřnice