Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Jak na nenositelné trendy? I haute couture vás může inspirovat

Redakce

Redakce

7. 4. 2012

Připadá vám vysoká krejčovina nenositelná? Omyl. Víme, jak trendy vnímat, aby bylo možné je bez obav nosit i v běžném životě.

FOTO: John Galliano, Karl Lagerfeld, Stefano Pilati

Lidé, kteří zpříjemňují skutečnost svými vizemi., Zdroj: johngalliano.com, chanel.com, ysl.com

Po kolotoči přehlídek haute couture se na nás pesimismus valí ze všech stran. Nářky nad tím, že představené modely se nedají v normálním životě nosit a nejsou vhodné pro nikoho, kdo váží víc než 50 kilo a měří méně než 180 centimetrů, slýcháme pravidelně.

Haute couture, bizarní a nepochopená

Lidé dnes mají tendenci vše kritizovat a možná i vy zastáváte názor, že kreace předvedené na módních show jsou děs, hrůza a především nenositelné. Na první pohled to tak opravdu je, avšak pointa je jinde. V současnosti máme několik značek, které udávají, co se bude příští sezónu nosit. Hlavními jsou Chanel, Christian Dior, Valentino, Yves Saint Laurent nebo Jean-Paul Gaultier. Tato jména si spojí s módou i lidé, kteří ji mají v žebříčku svých hodnot pod úklidem koupelny.

Všechny výše jmenované značky tvoří kromě ready-to-wear i haute couture kolekce. Vysoká krejčovina nám ukazuje nadcházející trendy v té nejčistší formě, ale v obchodech a ulicích je nenajdete.

Čistě laicky to znamená, že pokud se po mole promenáduje 20 lidí s obřími klobouky s flitry a s ramenními vycpávkami ve výši uší, moderní budou ve střízlivém měřítku lesklé detaily a vrací se 80. léta. Tudíž pokud vyjdete ve svých obvyklých džínech, sáčku s ramenními vycpávkami a na halence se vám sem tam objeví nějaká ta třpytka, jste v kurzu.

FOTO: Dolce & Gabbana a variace na hvězdy

Inspirace u Dolce & Gabbana je zřejmá., Zdroj: style.com, Ann Christine, New Yorker, mango.com, asos.com

Kouzlo každého módního trendu je v tom, že jej můžete pojmout vlastním způsobem. Když Dolce & Gabbana přišli s motivem hvězd, určitě nikdo z vás nenosil dlouhou černou róbu s bílými hvězdami, která se objevila na přehlídce. Ovšem hvězdné potisky vídáme na ulici běžně.

Lepší pojmout trendy podle svého, než je kategoricky odmítat. Člověk v teniskách Nike, šusťákové bundě a džínech musí mít potlačené estetické vnímání. Jinak nevíme, kde se stala chyba.

Čtěte také: Podpořme začínající návrháře. Potřebují to

Noste to, co letí, a pojměte to svým vlastním způsobem. Vždyť i ta jednoduchá hvězda může být retro, punková nebo elegantní. A i když nám jde lépe kritizovat než chválit, ničeho se tím nedosáhne. Proto nekoukejte na outfity z přehlídek přes prsty, ale vezměte si z nich něco použitelného do vlastního šatníku. Milujte módu a hrajte si.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak na nenositelné trendy? I haute couture vás může inspirovat