Menu
TOPZINE.cz
Luxusní móda

Chanel předvedl haute couture v letadle. Dior konečně uspěl i u kritiků

Redakce

Redakce

9. 2. 2012

Nejdražší a nejluxusnější. Tato dvě slova nejlépe vystihují pařížský haute couture fashion week. Právě tam na konci ledna představili nejlepší světoví návrháři své špičkové jarní kolekce.

FOTO: Dior Haute couture SS 2012

Bill Gaytten se inspiroval 50. léty, Zdroj: dior.com

Haute couture je francouzský výraz pro ručně šité vysoké krejčovství, využívající nejdražších a nejkvalitnějších látek. Pravé haute couture kolekce se rodí výhradně a pouze v Paříži, kde je tento výraz chráněným názvem.

Výsadu předvést své modely dvakrát za rok v rámci těchto exkluzivních týdnů módy mají pouze top značky, jakými jsou například Christian Dior, Chanel, Valentino, Versace nebo Elie Saab.

FOTO: Christophe Josse Haute Couture SS 2012

Christophe Josse dělá nositelnou haute couture, Zdroj: christophejosse.com

Pro tyto nejvýznamnější značky módního průmyslu jde především o prestiž a zviditelnění. Právě šaty z prémiových haute couture kolekcí, jejichž cena často převyšuje milion korun, nosí celebrity na nejvýznamnější červené koberce. I proto můžeme právě na tyto šaty narazit na stránkách celosvětově uznávaných módních časopisů.

Vzpomínky na Amy Winehouse i začátky Christiana Diora

Letošní haute couture fashion week byl velice rozmanitý. Na molech jsme mohli vidět pohádkovou kolekci značky Valentino, která nás očarovala jemností a křehkostí.

FOTO: Valentino Haute Couture SS 2012

Za značkou Valentino stojí Maria Chiuri a Pier Piccioli, Zdroj: valentino.com

Nebo naopak kolekci nazvanou Back to Black francouzského návrháře Jeana Paula Gaultiera, vytvořenou jako poctu Amy Winehouse.

Čtěte také: Louis Vuitton předvedl jarní modely na kolotoči

Zvonové sukně, vysoké podpatky a široké halenky zužující se v pase. Právě takto vypadala kolekce Christana Diora, která nás vrátila do 50. let, tedy do doby vzniku této značky.

Modely stylizované do černé, bílé, fialové, tělové a červené barvy nadchly nejen nás nebo celebrity v první řadě, namátkou Cameron Diaz nebo Olivii Palermo. Ódy pěli i módní kritici, a tak se nástupci Galliana, Billu Gayttenovi, konečně může ulevit.

Korunu celé kolekci nasadilo šest neuvěřitelných večerních rób vyrobených z peří a šifonu.

FOTO: Jean Paul Gaultier Haute Coute SS 2012

Čitelný rukopis Jeana Paula, Zdroj: jeanpaulgaultier.com

Originalita Karla Lagerfelda nezná mezí. Nejnovější kolekci módního domu Chanel umístil do speciálně vybudovaného letadla v Grand Palais. Letadlo mělo prosklenou střechu, přes kterou bylo vidět modré nebe.

A právě modrá barva se stala středobodem celé nově vzniklé kolekce. Objevila se na šatech potlačujících pas z typických chanelovských materiálů i na detailech z šifonu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chanel předvedl haute couture v letadle. Dior konečně uspěl i u kritiků