Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Louis Vuitton předvedl jarní modely na kolotoči. Svezte se taky!

Petra Červená

Petra Červená

7. 2. 2012

Přehlídka kolekce pro jaro/léto 2012 Marca Jacobse byla hravá nejen pro přítomnost kolotoče, byla sladká nejen kvůli pastelovým barvám, ale ukrývala v sobě i noblesu 50. let minulého století.

FOTO: Louis Vuitton, kolekce jaro/léto 2012

Na kolotoče v lodičkách a kabátku s makramé, Zdroj: thesartorialist.com

Marc Jacobs je jako designér nepředvídatelný. Není možné předem určit, kam se jeho módní kroky budou ubírat.

Svou první kolekci pro Louis Vuitton představil světu v roce 1998. A právě Marcovi je přičítána stále rostoucí popularita dámských a pánských kolekcí ready-to-wear.

Monogram LV

Francouzský módní návrhář Louis Vuitton založil značku v roce 1858. Firma si prestiž vydobyla výrobou kufrů s plochým dnem z plátna Trianon, které je dělalo lehčími a vzduchotěsnějšími. Po letech se sortiment rozrostl o kožené zboží, boty, hodinky, šperky, sluneční brýle či zápisníky.

FOTO: Louis Vuitton, kolekce jaro/léto 2012

Pastelové barvy lákají na cukrovou vatu

Ikonický monogram LV vyvinul v roce 1896 Georges Vuitton, Louisův syn. Kufry a kabelky LV se velice často stávají sběratelskými kousky.

Doslova hysterii v obchodech zaznamenaly limitované edice kabelek ve spolupráci s umělci Stephenem Sprousem nebo Takashim Murakamim.

Zářící pouťový kolotoč

Marc Jacobs vás přehlídkou zanese do dětských let na letní pouť s cukrovou vatou, kolotoči a těžko vystřelitelnou papírovou růží. Následně se před vámi na mole rozprostře panorama pastelových barev, mátově zelená, vanilková, starorůžová, modrá a k nim se přidají propracované střihy.

FOTO: Louis Vuitton, kolekce jaro/léto 2012

Začátek pošmourného jara v modelech navozujících dobrou náladu

Noblesu přehlídce dodávají modely à la 50. léta. Nabírané sukně a šaty v délce těsně pod kolena a tříčtvrteční saka. Něhu modelů Marc docílil krajkou a makramé.

Nezbytné byly kabelky a tašky LV, všechny ve světlém provedení. A k nim už nebylo zapotřebí jiného doplňku než křehkých lodiček.

Pštrosí peří v kombinaci s krajkou

V mrazivých dnech se obzvlášť krásně sní o létu, slunci a vzdušných šatech. Marc Jacobs k tomu přispívá starorůžovými šaty, zpod kterých prosvítá makramé. I když některé sukně nabývají příliš na objemu, všudypřítomná krajka je zjemní. Ani u tvídových kabátků si Marc neodpustil krajku, objevila se v bílém provedení na límcích.

FOTO: Louis Vuitton, kolekce jaro/léto 2012

Ledové království na kolotoči

Nevšední kouzlo získaly šaty s pštrosím peřím. Doplňkem jim byly roztomilé slunečníky. Modely byly rozverné i upjaté. Sladké, ale ne přeslazené. S inspirací let minulých, ale v novém pojetí. Kolekce jaro/léto 2012 je jako duha toužebně očekávaná po jarním dešti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Louis Vuitton předvedl jarní modely na kolotoči. Svezte se taky!